Euro 2012. Krwawiący Torres i triumfujący Buffon w Gdańsku! [ZDJĘCIA SŁYNNEGO TRANSPARENTU]

Na ulicach miasta włoscy kibice wymachują transparentem, który wykorzystywali cztery lata temu - podczas meczu z Hiszpanią w Wiedniu.

Na ulicach Głównego Miasta dominują kibice z Hiszpanii. Ale Włosi - choć w mniejszości - też zaznaczają swoją obecność. Oto jeden z nich - na Długiej, pośród tłumu Hiszpanów - wymachuje transparentem przedstawiającym uśmiechniętego torreadora i krwawiącego byka.

Torreador wymachujący włoską flagą ma twarz Gianlugi Buffona, bramkarza reprezentacji Włoch. Natomiast byk ma twarz hiszpańskiego napastnika Fernando Torresa.

Dodatkowo kibic bawi się słowami: matador to torreador zadający podczas corridy bykowi ostatnie, śmiertelne pchnięcie szpadą, tutaj matador zmieniony został w MataTorres, habamus to po łacinie "mamy", całość może brzmieć więc "Mamy Torresa"

Ten sam - lub podobny transparent - wykorzystywany był przez włoskich kibiców już podczas Euro 2008. Drużyny Włoch i Hiszpanii spotkały się tam w rozgrywanym 22 czerwca 2008 r. w Wiedniu ćwierćfinale. Wówczas górą byli Hiszpanie, który pokonali Włochów w rzutach karnych 4:2.

Co myślisz o tym transparencie? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

CZY XAVI, BUFFON I MODRIĆ PADNĄ NA WIDOK PGE ARENY? ZOBACZ GDZIE GRAJĄ U SIEBIE [ZDJĘCIA]

 

Więcej o: