Euro 2012. Hiszpańska "Marca" boi się o stan murawy na PGE Arenie. Pisze o opadach gradu, którego... nie było

Już w niedzielę o 18. na PGE Arenie rozpocznie się jeden z największych hitów fazy grupowej Euro 2012 - starcie Hiszpanii z Włochami. Największy hiszpański dziennik "Marca" obawia się jednak o stan murawy PGE Areny w Gdańsku.

"Marca" kilka dni temu pisała już o księżycowym krajobrazie dookoła PGE Areny (trwa tam budowa drogi, nie mająca jednak większego wpływu na dojazd do stadionu), a teraz wzięła na tapetę stan murawy na gdańskim stadionie.

- Jeśli jest coś, co martwi trenera Vicente del Bosque przed starciem z Włochami, to jest to stan murawy PGE Areny - straszy "Marca". - W sobotnim treningu widząc, że z jedną z połówek boiska jest coś nie tak i że zalega na niej woda, przeniósł zajęcia na drugą stronę. A dotychczas w każdej jednostce treningowej [w Gniewinie, gdzie Hiszpanie mają bazę pobytową] korzystał zawsze z całej szerokości boiska - tłumaczy hiszpańska gazeta.

Co więcej, "Marca" wspomina też o dwóch wielkich burzach, które miały przejść w sobotę nad Gdańskiem oraz opadach... gradu. Co ciekawe jednak, nic takiego nie miało miejsca. Deszcz w Gdańsku padał, ale nie w przerażających ilościach. Gradu zaś nie zaobserwowano.

Co myślisz o publikacji hiszpańskiej gazety? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

TAK TRENOWALI HISZPANIE PODCZAS PIERWSZEGO TRENINGU W GNIEWINIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: