Hiszpania na Euro 2012. Iniesta: Nie jestem liderem

- Nie czuję się liderem. U nas w drużynie każdy na swojej pozycji jest liderem - mówi podstawowy pomocnik reprezentacji Hiszpanii Andres Iniesta. W niedzielę podopieczni Vicente del Bosque zagrają swój pierwszy mecz na Euro 2012. Jeśli pokonają Włochów podbiją rekord świata w ilości zwycięstw z rzędu w meczach o punkty.

Iniesta, razem z Xavim oraz Sergio Busquetsem, czyli klubowymi kolegami z Barcelony, ma dyrygować formacją pomocy obecnych mistrzów świata i Europy. Fani La Roja mają nadzieję, że będzie ona funkcjonowała na tak wysokim poziomie jak odbywa się to w drużynie z Katalonii. Pierwszy sprawdzian już dzisiaj, kiedy to od godz. 18 Hiszpanie zagrają w Gdańsku z Włochami.

- Cała uwaga skupia się na nas, ponieważ ludzie pamiętają o naszych osiągnięciach. Mecz z Włochami jest bardzo ważny, ponieważ chcemy rozpocząć turniej od zwycięstwa. Mogę zapewnić, że my wciąż mamy wielką ochotę na zwycięstwa - dodaje Iniesta.

Jak zauważa hiszpańska Marca, La Roja stanie w sobotę przed szansą pobicia rekordu świata zwycięstw z rzędu w meczach o punkty. Biorąc pod uwagę mistrzostwa świata (sześć zwycięstw, łącznie z finałem wygranym po dogrywce) oraz eliminacje Euro 2012, gdzie dołożyli osiem kolejnych wygranych, Hiszpanie wygrali już 14 razy z rzędu. Tym samy wyrównali oni rekord należący do Francji (2004 rok) oraz Holandii (2010).

Idziesz na mecz? Kto wygra? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

TAK TRENOWALI HISZPANIE PODCZAS PIERWSZEGO TRENINGU W GNIEWINIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: