Euro 2012. Xavi Hernandez o Włochach: Zmienili system gry, w niedzielę będzie ciekawie

- Włosi dziś, a Włosi parę lat wcześniej, to dwie zupełnie inne drużyny. W całości zmienili system gry, dlatego w niedzielę czeka nas ciekawe przedstawienie - mówi La Gazzetta dello Sport przed meczem Hiszpania - Włochy (godz. 18) pomocnik mistrzów świata i Europy Xavi.

Xavi, to jeden z filarów reprezentacji Hiszpanii. To on kreuje tempo gry mistrzów świata i Europy. Przed niedzielnym meczem z Włochami piłkarz FC Barcelony wcale nie obawia się słynnej defensywnej gry rywali.

- Zmienili swój system gry. Teraz więcej utrzymują się przy piłce, zwłaszcza w środkowej części boiska, gdzie gra ich lider Pirlo. Włosi nie skupiają się już wyłącznie na defensywie. Chcą po prostu grać w piłkę - uważa Xavi.

Defensywny pomocnik La Roja Xabi Alonso, także na łamach włoskiej gazety, odniósł się do sytuacji w Serie A, która ponownie została wstrząśnięta aferą korupcyjną.

- Cała ta sytuacja może sprawić, że Włosi będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, aby ich kibice mogli zapomnieć o aferze korupcyjnej. Zresztą już raz mieliśmy taką sytuację w 2006 roku. Wtedy także we Włoszech wybuchła afera korupcyjna, a reprezentacja zdobyła mistrzostwo świata - uważa pomocnik Realu Madryt. - W związku z reprezentacją Włoch wciąż mówi się o Pirlo. Nic w tym dziwnego, gdyż w minionym sezonie, w każdym z meczów wykonywał on kawał dobrej roboty, a jego Juventus Turyn wygrał ligę bez porażki - dodaje.

Hiszpania czy Włochy? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

NIEMIECKIE WAG's W GDAŃSKU! A CO Z PIĘKNOŚCIAMI PIŁKARZY INNYCH DRUŻYN? [FOTO]

Więcej o: