Legendarny angielski bramkarz komplementuje Kaspera Schmeichela

Kasper Schmeichel może osiągnąć taki sam poziom, jak jego ojciec - uważa legendarny angielski bramkarz Gordon Banks, cytowany przez duński portal Sporten.dk.

25-letni Kasper Schmeichel, syn wyśmienitego przed laty bramkarza reprezentacji Danii i Manchesteru United Petera Schmeichela, został powołany do reprezentacji Danii w trybie niemal awaryjnym po tym, gdy kontuzjowany został Thomas Sorensen. Choć przez lata był powoływany do reprezentacji młodzieżowych, nie doczekał się jeszcze debiutu w pierwszej reprezentacji - może do niego dojść na Euro 2012, gdzie w grupie B Duńczycy zmierzą się z Holendrami, Portugalczykami i Niemcami.

- Kasper jest wystarczająco dobry, by reprezentować Danię na dużej imprezie, choć daleko mu do poziomu własnego ojca - mówi legendarny angielski bramkarz Gordon Banks, który przez lata grał w Leicester City, klubie którego barw broni teraz właśnie Kasper Schmeichel. - By być tak dobry jak ojciec, będzie musiał spędzić sporo czasu na boisku treningowym. Kiedy byłem w jego wieku, zostawałem po treningach, a koledzy strzelali do mojej bramki ile wlezie - dodał Banks.

Więcej o: