Niemcy - Portugalia. Herminio Loureiro: ''Wszyscy mówią, że Portugalia zawiedzie. A my zaskoczymy''

- Wiem o tym, że Portugalię uważa się za zespół, który prawdopodobnie zawiedzie na Euro 2012. Zaskoczymy tych, którzy nas nie doceniają - mówi wiceprezes portugalskiej federacji piłkarskiej, Herminio Loureiro.

Wiceprezes portugalskiej federacji uważa, że Portugalia może otworzyć szeroko oczy wszystkim tym, którzy uważają, że nie ma szans w starciu z Niemcami i resztą ekip "grupy śmierci", jak określa się grupę B we Lwowie i Charkowie. W sobotę rozpoczyna ona swoją rywalizację, a Portugalia na dzień dobry zagra z Niemcami.

- Niemcy są bardzo zmotywowani, by wygrać Euro 2012, ale my możemy ich zaskoczyć. Warunkiem jest to, byśmy na boisku nie grało jedenastu osobnych piłkarzy, a zespół - mówi Herminio Loureiro. Jego zdaniem, Portugalia może zaskoczyć wszystkich tych, którzy uważają ją za potencjalny zawód turnieju. Dziennikarze z Portugalii krytykują swoją drużynę za kiepskie przygotowanie do mistrzostw, słabe wyniki sparingów (ostatni to porażka 1:3 z nieobecną na mistrzostwach Turcją), brak kontroli nad wybrykami gwiazd przez trenera Paulo Bento, a nawet nadmierne zarobki . - Jesteśmy winni naszym kibicom, żyjącym w zmagającym się z kryzysem gospodarczym kraju, dobry wynik. Stac nas na to, mamy w sobie ambicję i odpowiedzialność. W tych trudnych czasach damy Portugalczykom wiele radości - zapowiada prezes Herminio Loureiro.

Herminio Loureiro: Zaskoczymy!

Portugalia na Euro 2012:
Więcej o: