Daniele de Rossi: Nie mieszajcie reprezentacji w aferę korupcyjną

Przed początkiem Euro 2012 Włochami wstrząsnął skandal związany z ustawianiem meczów. Z jego powodu z kadry wykluczony został Domenico Criscito, a podejrzenia padły na Gianluigiego Buffona. - Nie mogę już słuchać o ustawianiu meczów - mówi de Rossi, pomocnik reprezentacji.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Na każdej konferencji prasowej afera korupcyjna jest jednym z głównych tematów. Włoscy dziennikarze ciągle wypytują o nią sztab szkoleniowy i zawodników. Media na Półwyspie Apenińskim spekulują na temat tego, czy rozgrywki Serie A nie powinny zostać zawieszone na trzy lata. W zeszłym tygodniu oliwy do ognia dolał selekcjoner Cesare Prandelli, który powiedział, że z jej powodu reprezentacja może nie przyjechać na mistrzostwa Europy. Od kiedy drużyna przyleciała do Krakowa szkoleniowiec dystansuje się jednak od problemu. Na temat skandalu nie chcą wypowiadać się także piłkarze. - Nie mieszajcie reprezentacji w aferę korupcyjną. Nie chcę wypowiadać się o rzeczach, które nie mają ze mną żadnego związku - powiedział piłkarz podczas konferencji prasowej w Casa Azzurri.

W niedzielnym meczu z Hiszpanią pomocnik Romy prawdopodobnie zagra jako stoper, bo na uraz narzeka Andrea Barzagli. Na pytania dotyczące tego, czy Prandelli przesunie go do obrony de Rossi odpowiada jednak niejednoznacznie. - Kiedy Hiszpanie będą atakować stanę w defensywie, ale potem wrócę do drugiej linii. Mam być łącznikiem między dwoma formacjami - zdradza piłkarz.

Euro 2012. Włoska prasa o kibicach: Powinniśmy się wstydzić

Włosi z Krakowa wyjadą
Więcej o: