Euro 2012. Angielskich piłkarzy po Krakowie wozi... dyrygent

Zygmunt Kukla na co dzień koncertuje z orkiestrą na galach i festiwalach. Podczas mistrzostw został kierowcą reprezentacji Anglii.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

43-letni muzyk, absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach, ma niecodzienne hobby - uwielbia zasiadać za kierownicą autobusu. Założył firmę przewozową Raf Trans i sam jest w niej kierowcą. W Warszawie wozi na mecze zawodników miejscowej Polonii.

Jak donosi angielska prasa, jego firmie udało się podpisać kontrakt na czas Euro 2012 i podczas mistrzostw został oficjalnym kierowcą reprezentacji Anglii. - Musiałem odwołać kilka koncertów, które były zaplanowane na czas Euro, w tym jeden na otwarcie strefy kibica w Warszawie. Ale propozycja, by wozić reprezentantów Anglii była zbyt pociągająca i nie mogłem z niej nie skorzystać - mówi na łamach "Daily Mail".

W trakcie mistrzostw Kukla wozi reprezentację Anglii z lotniska do hotelu, na treningi. Zawiózł ich także do Auschwitz. - Jeśli będą chcieli, chętnie wezmę ich także na wycieczkę. Jestem na każde ich zawołanie. Mam nadzieję, że przyniosę Anglikom szczęście. Od dawna czekają na trofeum i życzę im powodzenia. Na pierwszym miejscu kibicuję oczywiście Polsce, ale zaraz potem trzymam kciuki za Anglików - podkreśla muzyk.

Kukla przyznaje, że prowadzenie autobusu było jego marzeniem od dziecka. - Zawsze marzyłem o dwóch rzeczach: by zostać kierowcą i muzykiem. Prowadzenie autobusu jest oczywiście dużo łatwiejsze, niż dyrygowanie orkiestrą. Teraz przypadł mi w udziale ogromny zaszczyt - przyznaje Kukla.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl ?

Anglicy na bankiecie w Sukiennicach. Dostali dziwny prezent

Więcej o: