24. piłkarz dołączył do reprezentacji Włoch

Davide Astori trenuje w Krakowie wraz z kadrą Cesare Prandellego. W piątek selekcjoner podejmie decyzję czy obrońca Cagliari zastąpi w zespole Andreę Barzagliego.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Pierwotnie powołany stoper Juventusu w ostatnim sparingu przed startem Euro 2012 (0:3 z Rosją) doznał kontuzji. Przyleciał do Polski, ale nie wiadomo czy zagra w turnieju. Prandelli w piątek podejmie decyzję, czy pozostawić go w kadrze. Selekcjoner wolał się jednak zabezpieczyć i już wezwał z Włoch Astoriego.

25-letni piłkarz w reprezentacji rozegrał tylko jedno spotkanie. Był z drużyną na obozie przygotowawczym w Coverciano, ale ostatecznie szkoleniowiec nie zabrał go na mistrzostwa Europy. Defensora zabrakło nawet na liście rezerwowych. Był na niej Andrea Ranocchia, ale obrońca Interu także doznał urazu.

W trakcie Euro reprezentacja kraju z Półwyspu Apenińskiego zagra w grupie C. Jej rywalami są Hiszpania, Chorwacja i Irlandia. Pierwszy mecz rozegra z mistrzami świata w niedzielę o godz. 18. - Już nie możemy się doczekać początku turnieju. Taktycznie i fizycznie jesteśmy dobrze przygotowani - napisał na Twitterze obrońca Giorgio Chiellini.

Euro 2012. Na Włochów czeka 22-letnia piłka z mundialu i 42-calowe telewizory

Włosi z Krakowa wyjadą
Więcej o: