Ibrahim Affelay również oburzony zachowaniem kiboli Wisły: Jest mi smutno

Echa środowego treningu reprezentacji Holandii na stadionie przy ul. Reymonta. - To oburzające - mówi Ibrahim Affelay, pomocnik Barcelony, o zachowaniu kiboli.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

W 20. minucie środowego treningu reprezentacji Holandii kibole Wisły wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012. Skandowali "Fuck Euro", wyli także "Ole, ole, Euro pier...ę", "Wisła Kraków" i w prymitywny sposób wyzywali Cracovię.

Holenderski dziennik "De Telegraaf" określił okrzyki wydawane przez niektórych kiboli Wisły mianem "odgłosów dżungli". Dzień wcześniej reprezentacji Holandii odwiedzili dawny obóz koncentracyjny w Auschwitz. - To naprawdę wielki wstyd, by po powrocie z Auchwitz doświadczyć czegoś takiego. Jeśli zdarzy się coś takiego w trakcie meczu, podejdę do sędziego i powiem, że opuszczamy boisko - mówił Mark van Bommel, kapitan reprezentacji. - Ale niestety przepisy są jakie są - dodaje Afellay.

Pomocnik Barcelony ma marokańskie korzenie i opowiada, że już kilkakrotnie musiał znosić wyzwiska. - Jest mi smutno, szczególnie że stało się to tuż po robiącej wrażenie wizycie w Auschwitz. W przeszłości kilkakrotnie spotkałem się z objawami rasizmu. To oburzające, że niektórzy ludzie zachowują się w ten sposób - powiedział Afellay w holenderskich mediach.

Morgan De Sanctis: Gdy zwiedzaliśmy Auschwitz panowała totalna cisza

Więcej o: