Strefa fana na Błoniach. Co tam kibicu znajdziesz

W strefie ?Fun Kraków? będzie można przede wszystkim obejrzeć mecze Euro 2012, ale także wziąć symboliczny ślub, rzucić palenie i spróbować kuchni świata

Krakowska strefa naprzeciwko wejścia do Parku Jordana pomieści do 15 tys. osób. Będzie czynna codziennie od 8 czerwca do 1 lipca w godz. 15-24. Wstęp będzie wolny.

Kibice spotkania Euro 2012 obejrzą na stojąco, na telebimie o powierzchni 80 m kw. Dla tych, którzy liczą na bardziej komfortowe warunki, organizatorzy przygotowali trybuny VIP i super VIP. Wejście na nie będzie płatne (od 30 do 70 zł za dzień), a w cenie wejściówki są napoje i jedzenie. Bilety można kupować na stronie e-bilet.pl i w punktach sieci InfoKraków.

Kibice będą mogli skosztować przysmaków kuchni z krajów, których reprezentacje zamieszkają pod Wawelem. Będą także dania francuskie, azjatyckie i polskie. - Zależy nam, by kibice spróbowali czegoś nowego, nie tylko karkówki, kaszanki czy bigosu - opowiada Radosław Nęcki z firmy Prowokator, odpowiedzialnej za organizację strefy.

Potrawy przygotują krakowscy restauratorzy. W ofercie będzie także piwo, ale wyłącznie marki Carlsberg, oficjalnego sponsora turnieju (do 3,5 proc.).

Na trzech miniboiskach będą rozgrywane turnieje piłkarskie dla kibiców i dziennikarzy. Od 15 do 23 czerwca organizatorzy zaplanowali projekt "Street Kick" - przed meczami reprezentacji kibice z różnych krajów będą rozgrywali między sobą mecze. Impreza realizowana przez "Football Against Racism in Europe" i Stowarzyszenie "Nigdy więcej" ma na celu walkę z rasizmem i innymi formami dyskryminacji w futbolu. 24 czerwca na murawę boisk wybiegną finaliści turnieju "Krak gol 2012", czyli krakowskiego małego Euro.

W godz. 15-18, zanim rozpoczną się mecze, animatorzy zachęcą kibiców do wzięcia udziału w konkursach i zabawach. W "Strefie Ekstremalnego Strzału" każdy zmierzy siłę i celność uderzenia, weźmie udział w ćwiczeniach na szybkość i kontrolę piłki. Zaplanowano quizy na temat piłki nożnej i Euro 2012, turniej piłkarzyków, a także piłkarskie kalambury. Będą też zawody na prawdziwego kibica i najśmieszniejszy komentarz sportowy. Smakosze staną w szranki w konkursie "Kuchnia piłkarza". W strefie ekologicznej chętni dowiedzą się, jak dbać o środowisko naturalne. Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali także dmuchane zamki, zjeżdżalnie, baseny z piłkami i walki sumo.

Jedną z atrakcji mają być śluby kibiców. - Fani będą przyrzekać wierność... piłce nożnej i zobowiążą się do oglądania wszystkich spotkań Euro. Mamy nadzieję, że dzięki ślubom kobiety pozwolą partnerom w spokoju śledzić mecze. Dopuszczamy także małżeństwa jednopłciowe - deklarują organizatorzy.

Na terenie strefy znajdzie się także kącik edukacyjny, który pomoże chętnym rzucić palenie.

Przed wejściem na teren strefy należy spodziewać się dokładnych kontroli. Zabronione będzie wnoszenie alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów, a także barw klubowych. Dla niepełnosprawnych zostaną przygotowane specjalne drogi i wejścia.

Euro 2012. Czym się różnią kibice z różnych krajów? Policja wie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.