Euro 2012. Irlandczykom służy pobyt w Sopocie. Trener Giovanni Trapattoni w roli obrońcy

Irlandzka prasa przed pierwszym meczem z Chorwacją cieszy się z powrotu do zdrowia 36-letniego bramkarza Shaya Givena. - Nawet stado dzikich koni nie zatrzyma go przed wyjściem na boisko - śmieje się trener bramkarzy Alan Kelly. Także 73-letni trener Irlandczyków Giovanni Trapattoni jest w świetnej formie i podczas ostatniego z treningów wcielił się w rolę jednego z obrońców.

Given jako jedyny spośród bramkarzy nie ćwiczył podczas wtorkowego otwartego dla kibiców treningu. Najbardziej doświadczony piłkarz reprezentacji Irlandii (122 mecze w kadrze) walczy z czasem, by wrócić do formy po kontuzji kolana.

- Z jego nogą jest coraz lepiej. On jest najbardziej zdeterminowany z całej ekipy, by w niedzielę stanąć na tej białej linii w bramce. Nie sądzę, by nawet stado dzikich koni mogło go od tego odwieźć. Każdy kto go widział wie, że jego upór nie zniknie z dnia na dzień - mówi dziennikowi Independent opiekun irlandzkich bramkarzy.

Irlandzkie media podkreślają, że przed pierwszym meczem w drużynie panuje świetna atmosfera, a duża w tym zasługa bazy, jaką irlandzcy piłkarze mają do dyspozycji. Potwierdza to Dariusz Schwarz z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem na którym trenują Irlandczycy.

- Humory w całej ekipie są doskonałe. W środę trener Giovanni Trapattoni dał piłkarzom wolne. Dziś trenowali raz, a w zajęciach wziął udział sam Trapattoni pełniąc rolę jednego z obrońców! W piątek mają zaplanowane dwa treningi, a w sobotę już lecą do Poznania. Co do grafiku na przyszły tydzień, to mamy wstępny plan zajęć, ale umówiliśmy się, że nasi goście będą go potwierdzać dzień wcześniej. To bardzo pogodni ludzie. Są ciągle uśmiechnięci, wszystko im się podoba, nie mają żadnych dodatkowych potrzeb. Czy mają w planach zwiedzanie Gdyni? Nie wiem. Ale jesteśmy gotowi na wszystko - mówi Schwarz.

Na co stać Irlandię podczas Euro 2012? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

NIEMIECKIE WAG's W GDAŃSKU! A CO Z PIĘKNOŚCIAMI PIŁKARZY INNYCH DRUŻYN? [FOTO]

Więcej o: