Euro: Policjanci zajęli pokoje studentów w akademikach

Ponad tysiąc policjantów z oddziałów prewencji zamieszkało w akademikach Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. Wśród nich jest 50 funkcjonariuszy z Czech

Policjanci zajmowali pokoje w domach studenckich już od środy. Uniwersytet Ekonomiczny oddał im do dyspozycji swój największy akademik "Ślężak" przy ul. Ślężnej, duża grupa mieszka także w "Przegubowcu". W sumie w akademikach Uniwersytetu Ekonomicznego zamieszkało tysiąc funkcjonariuszy.

- To przede wszystkim policjanci z oddziałów prewencji. Przyjechali z powiatowych komend z całego Dolnego Śląska oraz z województw sąsiednich - mówi asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W akademiku zakwaterowano także 50 policjantów z Czech. Ci mają się zajmować zabezpieczeniem miejsc i tras przejazdów czeskiej reprezentacji i kibiców zza południowej granicy.

Mundurowi zajęli także T-19, jeden z akademików Politechniki Wrocławskiej. Zameldowało się tam już ponad trzystu funkcjonariuszy, m.in. z Chorzowa, Bielska-Białej, Katowic. Ale w sumie w akademiku na Biskupinie ma ich zamieszkać sześciuset.

Policjanci będą we Wrocławiu czasu zakończenia fazy grupowej mistrzostw Europy w piłce nożnej, czyli do 20 czerwca.

Więcej o:
Copyright © Agora SA