Cesare Prandelli przywiózł do Krakowa sporo problemów

Przed niedzielnym meczem z Hiszpanią spokój szkoleniowca reprezentacji Włoch mocą kontuzje obrońców oraz afera korupcyjna na Półwyspie Apenińskim.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Z powodu oskarżeń z kadry wykluczony został Domenico Criscito. Z kolei problemy ze zdrowiem ma inny defensor Federico Balzaretti. - Na pewno nie będzie gotowy na pierwszy mecz. Zastanawiam się nad tym jak go zastąpić. Jednym z rozwiązań jest przesunięcie do obrony Daniele de Rossiego, który w Romie grał już na tej pozycji. Angelo Ogbonna [stoper grającego w Serie B Torino - przyp. red.]? Skoro pojechał na Euro 2012 to znaczy, że jest gotowy do występu - przekonuje szkoleniowiec, który do piątku może powołać w miejsce Balzarettiego nowego piłkarza.

Rezerwowym obrońcą był Andrea Ranocchia, ale zawodnik Interu doznał urazu i bardziej prawdopodobne, że do Krakowa przyleci Davide Astori.

W trakcie powitalnej konferencji dziennikarze pytali Prandellego także o to, jak na formę drużyny wpłynie afera korupcyjna. - Poradzimy sobie z presją. Mam odpowiedzialną drużynę - zapewnił szkoleniowiec.

Przewodnik po Krakowie dla żon i dziewczyn piłkarzy

Włosi z Krakowa wyjadą
Więcej o: