Angielski brukowiec: W Krakowie na piłkarzy czekają meble z Ikea

"Angielscy piłkarze będą zadowoleni, gdy zobaczą swoją bazę treningową" - pisze tabloid "The Sun". - W Krakowie wykonano ogromną pracę, by przystosować obiekt do wymogów reprezentacji Anglii - brytyjska prasa znów chwali Kraków, choć nie obyło się bez uszczypliwości.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Euro 2012 tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Jeszcze pół roku temu na Kraków i angielską federację sypały się gromy. "To gruzowisko" - pisały brukowce o stadionie Hutnika w Nowej Hucie, gdzie Anglicy będą mieć bazę treningową.

Ale stadion przy ul. Ptaszyckiego przeszedł gruntowny remont i dziś w angielskich gazetach trudno natknąć się na negatywny komentarz. "The Sun" pisze co prawda, że "na piłkarzy czekają meble z Ikea", ale dodaje: "Wszystko zostało zaprojektowane mądrze i wygląda nowocześnie".

Gazeta publikuje szczegółowy kosztorys. Wylicza m.in., że zawodnicy będą mogli korzystać z dwóch sof za 175 funtów. Są też stoły za 72 funty i lampy po 9,27. - Polacy wykonali ogromną pracę dostosowując obiekt o czwartoligowych standardach do wymogów reprezentacji Anglii. Można było wyposażyć go w droższe akcesoria, ale styl Ikea jest niepowtarzalny - czytamy w "The Sun".

- Nasi krakowscy gospodarze przygotowali pierwszorzędny obiekt - dodaje rzecznik prasowy angielskiej kadry.

Reprezentacja Anglii dotrze do Krakowa w środę. Wayne Rooney i koledzy wylądują na lotnisku w Balicach o godz. 17.55. Pozostałe drużyny już są w Polsce, niektóre od kilku dni.

"Dobrze, że nie doszło do tragedii" - Kraków oburzony po dystrybucji biletów

Więcej o: