Milan Baros kontuzjowany. Czy zagra z Rosją?

Napastnik reprezentacji Czech - Milan Baros doznał kontuzji mięśnia przywodziciela i nie wiadomo czy zagra w pierwszym meczu Euro 2012 z Rosją. Wszystko okaże się po środkowych badaniach w jednym z wrocławskich szpitali.

Zobacz jak Czesi trenowali we Wrocławiu [GALERIA]

Baros nie dokończył wtorkowego treningu na stadionie przy ul. Oporowskiej. Z zajęć zszedł 20 minut wcześniej, ale początkowo Czesi ukrywali informacje na temat jego problemów zdrowotnych. Jaroslav Kolar, rzecznik reprezentacji informował dziennikarzy, że to działanie rutynowe, a zawodnikowi nic poważnego nie dolega. Sam Baros po zajęciach wyszedł jednak przed szatnie i grymasem bólu na twarzy próbował wykonywać proste ćwiczenia.

Dopiero popołudniu lekarz kadry Petr Krejci przyznał iż napastnika Galatasaray Stambuł ma problemy z mięśniami. Sztab medyczny nie wie jednak, że czy Baros naderwał sobie mięsień przywodziciela, czy jedynie go naciągnął. To jak poważna jest jego kontuzja ma się okazać dopiero po środkowych badaniach przeprowadzonych w jednym z wrocławskich szpitali. - Na ten moment nie możemy powiedzieć, czy Milan zagra w meczu z Rosją. Mamy nadzieję, że jednak nic poważnego mu nie dolega, ale musimy to dokładnie sprawdzić - stwierdził Krejci. Jeśli Baros ostatecznie ze składu wypadnie, to w podstawowej jedenastce najprawdopodobniej zastąpi go Tomas Necid z CSKA Moskwa.

W pierwszym meczu mistrzostw Europy Czesi zagrają z Rosjanami w piątek w godz. 20.45.

Zobacz, jakie piłkarskie WAG's mogą przyjechać do Wrocławia na Euro [ZDJĘCIA]

Polska biało-czerwoni: Wygraj Xboxa!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.