Wieliczka przywita Włochów rzeźbą z soli

?Baza drużyny selekcjonera Cesare Prandellego w trakcie Euro 2012 będzie znajdowała się w mieście, w którym jest jedna z najstarszych działających kopalni soli na świecie. W związku z tym władze Wieliczki przygotowały dla reprezentacji specjalny prezent? - piszą włoskie media.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Kadra kraju z Półwyspu Apenińskiego we wtorek przyleci do Polski. Po lądowaniu na lotnisku w Balicach, piłkarze pojadą na stadion Cracovii, gdzie będą mieli pokazowy trening dla 10 tys. kibiców (godz. 19). W trakcie imprezy czterokrotni mistrzowie świata zamieszkają w wielickim hotelu Turówka.

Władze miasta w trakcie oficjalnego powitania podarują im solną rzeźbę w kształcie klucza do bram. Jej autorem jest Stanisław Anioł.

Z czterogwiazdkowego hotelu ostatni goście wyprowadzili się już w sobotę. Od niedzieli pomieszczenia przygotowywane są na przyjazd reprezentacji Włoch. W Turówce czekają na nią m.in. 53 pokoje, sala konferencyjna, gdzie będą odbywały się odprawy, basen, sauna, grota solna i gabinety odnowy biologicznej.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Euro 2012. Na Włochów czeka 22-letnia piłka z mundialu i 42-calowe telewizory

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.