Euro 2012. Małopolska policja uruchamia specjalną infolinię dla kibiców

Dzwoniąc pod numer telefonu 12 61 58 111 będzie można dowiedzieć się jak dojechać w wybrane miejsce, jakich utrudnień należy się spodziewać w mieście, a także jak zachować się podczas imprezy masowej. A wszystko to także w języku angielskim.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Infolinię stworzono z myślą o kibicach, którzy przyjadą do Krakowa i Małopolski w trakcie mistrzostw, a także mieszkańcach miasta, którzy podczas turnieju mogą poczuć się zagubieni. Policjanci będą udzielać informacji związanych głównie ze zmianami w komunikacji miejskiej i utrudnieniami, jakich należy się spodziewać w związku z pobytem trzech reprezentacji w Krakowie. Dowiemy się m.in. jakie drogi zostały zamknięte, na których zorganizowano objazdy, którędy najlepiej jechać, by dotrzeć w wybrane miejsce. Dzwonić na infolinię można także uzyskać informacje, jak należy zachować się w razie niebezpieczeństwa. Osoby dyżurujące przy telefonach mają posługiwać się językiem angielskim.

Oprócz tego, od 1 czerwca do 3 lipca działać będzie także specjalna, ogólnopolska infolinia na czas Euro 2012. Ma być obsługiwana w pięciu językach (angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, hiszpańskim). Numer telefonu to 0 800 200 300, dla telefonów komórkowych +48 608 599 999.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl ?

Euro 2012. Na Włochów czeka 22-letnia piłka z mundialu i 42-calowe telewizory

Więcej o: