Piłkarze reprezentacji Czech trenują na stadionie Śląska

Euro 2012: Piłkarska reprezentacja Czech ma otwarty dla kibiców trening.

Drużyna czeskich piłkarzy wyjechała na trening z wrocławskiego hotelu Monopol około godziny 10. Teren wokół hotelu otoczony jest barierkami. Ale w poniedziałek rano po Monopolem stało tylko kilkanaście osób. Niektórzy aparatami i telefonami komórkowymi robili zdjęcia wchodzącym do autokaru zawodnikom. Wyluzowanie piłkarze grupkami wychodzili z hotelu i zajmowali miejsce w autokarze. Jedynie napastnik Milan Baros zaaferowany był rozwową przez telefon komórkowy.

Kiedy autokar z piłkarzami przyjechał na stadion przy Oporowskiejm czekało tam na czeską ekipę, około pięciu tysięcy widzów. Wchodząc do budynku klubowego niektórzy zawodnicy rozdali kilka autografów, a bramkarz Chelsea Petr Cech wziął na ręce dziecko i dał się z nim sfotografować.

Kiedy zawodnicy wybiegali na murawę boiska kibice nagrodzili ich brawami. Największe oklaski otrzymał Cech oraz pomocnik Arsenalu Tomas Rosicky. Reprezentanci Czech najpierw lekko pobawili się piłkami, pograli w "dziada". Później trenerzy zarządzili ćwiczenia biegowe.

To pierwszy z trzech otwartych treningów, jakie drużyna Czech przeprowadzi podczas Euro 2012 we Wrocławiu.

Czesi 8 czerwca zagrają na Stadionie Miejskim we Wrocławiu z Rosją.

Zobacz, w jakich luksusach zamieszkają Czescy piłkarze na Euro [ZDJĘCIA]

Więcej o: