Marcin Wasilewski, krakowski rodzynek na Euro. "Wirtuozem ani orłem nie był"

PRZEGLĄD PRASY. - Marcin zawsze miał gorącą głowę. Parę lat temu zabrałem go na narty, miałem go uczyć jeździć. A on ruszył z góry, wpadł w płot i jakaś pani z dzieckiem go z niego wyplątywała. Potem jeździł już tylko na "jabłuszku" - opowiada w Dzienniku Polski Filip Niewidok, jeden z najbliższych przyjaciół Marcina Wasilewskiego.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Wasilewski w piłkę zaczynał grać w Hutniku Kraków. Z tym klubem zdobył mistrzostwo Polski juniorów. - Nie ma co kryć, wirtuozem ani orłem w juniorach nie był. Miał charyzmę, braki nadrabiał niesamowitą ambicją, ale jednak za wielkie talenty zawsze uchodzili inni. Wtedy był w cieniu, a jako jedyny doszedł na szczyt - opowiada Marcin Makuch, kolega Wasilewskiego z juniorów.

Z Hutnika przeniósł się do Śląska Wrocław, później była Wisła Płocki, Amica Wronki i Lech Poznań. W 2007 r. zdobył mistrzostwo Belgii z Anderlechtem Bruksela, w którym gra do dziś. Jest także podstawowym zawodnikiem i jedynym krakowianinem w kadrze Franciszka Smudy. - On ani w życiu, ani w sporcie nie stosuje półśrodków. Zawsze robi wszystko na maksa. Kiedy przyjeżdża do Krakowa na dłużej, to czasem gramy w piłkę w takim swoim gronie. On nawet wtedy poddaje się emocjom, szarpie się. Gra na sto procent, jakby chodziło o mecz na Euro. Bywa, że wręcz naraża się na kontuzje. Mówię mu: "Wasyl, odpuść", ale nie słucha - opowiada Krzysztof Przytuła, który zna się z Wasilewskim jeszcze z czasów gry w Hutniku.

- Dla niego treningi mogły trwać po trzy godziny, to był niesamowity pracuś - dodaje Waldemar Kocoń, trener Wasilewskiego z czasów juniorskich.

M.in. dzięki temu 32-letni obrońca już w piątek zagra od pierwszej minuty w meczu otwarcia Euro 2012. Wystąpi na pozycji stopera.

Mario Balotelli liczy na spokój w Krakowie

W czym najbardziej zasmakują kibice, którzy przyjadą na Euro 2012 do Krakowa?
w zapiekankach z Placu Nowego
17%
431 głosów
w kiełbaskach spod Hali Targowej
12%
310 głosów
w obwarzankach
15%
383 głosów
w papieskich kremówkach
13%
334 głosów
w tanim alkoholu
43%
1098 głosów
Więcej o: