W Krakowie rozdają bilety na treningi przed Euro 2012. Dantejskie sceny pod kasami! [ZDJĘCIA]

Kompletny chaos, ludzie przyciśnięci do szyby i wyzwiska. W Krakowie od soboty można dostać bezpłatną wejściówkę na otwarte treningi Włochów, Holendrów i Anglików. Kilka tysięcy ludzi kotłuje się pod kasami.

- Czy długo trzeba czekać? Przeskoczyliśmy przez barierkę i jakoś się udało. Ale tam jest jakaś masakra - mówiła grupa nastolatków z biletami w ręku. Pierwsi chętni, by odebrać bezpłatną wejściówkę, pojawili się pod centrum informacji ruchu turystycznego w pobliżu zakola Wisły już w nocy.

O 9 rano, kiedy kasy zostały otwarte, było tam kilka tysięcy osób. Panuje kompletna dezorganizacja. Nie ma konkretnego kierunku kolejki, bo ludzie napierają z każdej strony. Przy tym tratują się i wyzywają.

Dlatego pod kasami tuż po 9 pojawiło się kilka radiowozów. By rozładować tłum, policjanci zabierali po kilkaset biletów i rozdawali z samochodów. W rezultacie... chaos był jeszcze większy. Najpierw tłum biegł pod radiowóz, by za chwilę pognać w innym kierunku, kiedy otwarto dodatkową kasę. - Przecież to poniżające - rzucił ktoś.

Zobacz wideo

Funkcjonariusze pomagali w przenoszeniu zapłakanych dzieci przez barierki. Wiele osób po prostu odwracało się na pięcie, gdy tylko zobaczyło ludzi tłoczących się jak w mrowisku. Kobieta w ciąży przyszła po bilet dla męża, ale tylko zrobiła wielkie oczy i szybko zawróciła. - Jak tak to ma wyglądać podczas Euro, to ja dziękuję za takie mistrzostwa - rzucił mężczyzna w średnim wieku i odciągnął syna od tłumu.

Według planu kasy przy ul. Powiśle mają być otwarte do godz. 19. Wejściówki można było odbierać też pod stadionami Cracovii (na trening Włochów 5 czerwca) i Wisły (trening Holendrów 6 czerwca).

Ale zainteresowanie jest tak duże, że Wisła nieco ponad pół godziny po otwarciu kas poinformowała, że biletów już nie ma.

W Krakowie zamieszkają też Anglicy, którzy zajęcia otworzą 8 czerwca (na stadionie Suche Stawy przy ul. Ptaszyckiego).

Ostra dyskusja o tym, co działo się pod kasami na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Euro 2012. Holendrzy rozłożą się na... ręczniku. Pod Wawelem!

Więcej o: