Kapitan Śląska Sebastian Mila typuje polską jedenastkę na Euro. Są niespodzianki

Szczęsny - Piszczek, Perquis, Wasilewski, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Dudka, Murawski, Obraniak, Grosicki - Lewandowski. Tak zdaniem kapitana Śląska Sebastiana Mili powinna wyglądać podstawowa jedenastka reprezentacji Polski na pierwszy mecz Euro 2012 z Grecją.

Specjalny magazyn Sport.pl na Euro 2012

 

Drużyna Franciszka Smudy z Grekami zmierzy się dokładnie za tydzień, 8 czerwca o godz. 18 w Warszawie. Szkoleniowiec biało - czerwonych na wybranie składu na inauguracje mistrzostw Europy ma więc jeszcze trochę czasu. Kapitan mistrzowskiej drużyny Śląska i niedawny reprezentant kraju postanowił jednak powiedzieć selekcjonerowi na kogo powinien postawić. Typami Sebastian Mila podzielił się na swojej stronie internetowej .

Według kapitana drużyny z Wrocławia w podstawowym składzie drużyny narodowej na mecz z Grecją powinni znaleźć się: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Damien Perquis, Marcin Wasilewski, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Ludovic Obrniaka, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Wśród tych zawodników największymi niespodziankami jest chyba wytypowanie Wawrzyniaka, Dudki i Grosickiego, na których raczej trener Smuda nie postawi. O pierwszym z tych graczy Mila napisał: - Jest piłkarzem gotowym na taką imprezę. Potrafi grać dobrze w piłkę i lubi podchodzić do przodu, pomagając w ofensywie. Poza tym Boenisch może nie być jeszcze do końca gotowy do gry.

O kolejnych dwóch graczach kapitan Śląska stwierdza: - Dudka ma ogromne doświadczenie, które trzeba wykorzystać. Bardzo dobrze gra głową i potrafi uderzyć. Jest nieustępliwy i skutecznie odbiera piłkę rywalom. Lewa flanka to ciężki wybór, ale postawiłbym na Grosickiego. Niesamowity talent i możliwości. Nie boi się pojedynków jeden na jednego, gra bez kompleksów, lubię takich piłkarzy. Sam może przesądzić o losach meczu. Szybki i dynamiczny - właśnie tego potrzebujemy na skrzydłach.

Zdaniem Sebastiana Mili, Robert Lewandowski zostanie królem strzelców najbliższych mistrzostw Europy, a po nich przejdzie do wielkiego klubu za 40 mln euro. - Jeszcze wspomnijcie moje słowa - kończy Mila.

Przed Euro rosyjskie piosenkarki rozebrały się dla swoich piłkarzy [ZDJĘCIA]

Więcej o: