Grają w II lidze a pławią się w luksusach. Zagraniczne obozy, autokar Barcelony, teraz obóz w bazie Hiszpanów!

Piłkarze Bytovii Bytów, grający na co dzień w II lidze zachodniej zasłynęli z tego, że na mecze jeździli oryginalnym autokarem FC Barcelony, a zimą obóz przygotowawczy spędzili podobnie jak większość klubów z ekstraklasy - w słonecznej Turcji. Przed nowym sezonem podopieczni Waldemara Walkusza swoją formę szlifować będą w ośrodku w Gniewinie, gdzie podczas Euro 2012 zatrzymają się mistrzowie świata i Europy Hiszpanie.

POLECAMY - KTO BĘDZIE KRÓLEM STRZELCÓW EURO 2012 [SONDAŻ]

Jak informuje klub na swojej oficjalnej stronie internetowej, przedstawiciel sponsora Drutex-Bytovii Rafał Gierszewski wizytował centrum pobytowe Hiszpanów w czwartek.

-To co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Aż trudno uwierzyć w to, że w Polsce doczekaliśmy się takich obiektów. Nasi piłkarze będą tu mieli wszystkiego czego potrzeba profesjonalnym drużynom - mówi o ośrodku Mistral Sport Gierszewski.

Piłkarze Bytovii zakończyli sezon w II lidze ze stratą pięciu punktów do 2. miejsca. Zimą było o nich głośno, bo jako jedyni z drugoligowców przed rundą wiosenną trenowali w słonecznym Side w Turcji. To ewenement, bo do tej pory na takie wyjazdy mogły pozwolić sobie tylko kluby z ekstraklasy i pojedyncze zespoły z I ligi. Wiosną presja awansu do I ligi i szum medialny wokół drużyny sprawił, że piłkarze w tabeli wiosny zajęli odległe 6. miejsce, wygrywając zaledwie 5 z 14 meczów.

ZOBACZ, W JAKICH WARUNKACH PODCZAS EURO 2012 HISZPANIE ZAMIESZKAJĄ W GNIEWINIE. POTEM OŚRODEK PRZEJMĄ PIŁKARZE BYTOVII

 

Tym razem ma być inaczej. Do Gniewina Bytovia przyjedzie na początku lipca. - Po rozmowach z władzami ośrodka dowiedzieliśmy się, że obóz przygotowawczy w Gniewinie możemy zacząć już od 3.07., jednak chcielibyśmy dotrzeć tam parę dni później - mówi na klubowej stronie Gierszewski.

Na piłkarzy prowadzonych przez Waldemara Walkusza czekać będą trzy profesjonalnie przygotowane płyty, centrum rehabilitacyjne, pełnowymiarowa i kryta pływalnia, hala sportowa i siłownia oraz sale konferencyjne.

Czy ośrodek w Gniewinie przyniesie szczęście Hiszpanom i piłkarzom Bytovii? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

Do dyspozycji zawodników, którzy w nowym sezonie zamierzają szturmem wedrzeć się na zaplecze ekstraklasy, będą też gabinety SPA, basen, łaźnie parowe, jacuzzi, grota lodowa, solarium oraz cardio. W wolnych chwilach piłkarze będą mogli pograć w golfa na pobliskim polu lub wybrać się na wycieczkę łodziami motorowymi lub statkiem.

- Na obozie w Gniewinie w tym samym okresie ma być drużyna z Cypru i Rosji. Być może będą oni naszymi sparingpartnerami - dodaje Gierszewski.

Gdzie zagra drużyna marzeń Euro 2012? W Polsce czy na Ukrainie?

Więcej o: