Czesi zapewniają, że do Wrocławia przyjadą i zamieszkają w hotelu Monopol

Reprezentacja Czech nie odwoła rezerwacji wrocławskiego hotelu Monopol i na czas Euro zamieszka w stolicy Dolnego Śląska. Czesi otrzymali zapewnienie, że w hotelu nie ma już zagrożenia groźną bakterią legionella.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Jeszcze we wtorek przedstawiciele czeskiej federacji piłkarskiej zapowiadali, że mogą odwołać przyjazd do Wrocławia. Menedżer kadry, Vladimir Smicer podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej mówił: - Jeśli okaże się, że pod względem higienicznym z hotelem jest coś nie tak, to będzie to wielki problem. Na pewno nie zamierzamy narażać zdrowia naszych piłkarzy i będziemy się w tej sprawie konsultowali z UEFA. Jednym z wyjść jest możliwość, że do Wrocławia będziemy przylatywali tylko na mecze, a trenowali i mieszkali w Pradze.

Przypomnijmy, że w kwietniu podczas kontroli sanepidu w instalacji wodnej hotelu znaleziono bakterie legionelli, które mogą wywoływać gorączkę, doprowadzić do ciężkiego zapalenia płuc, a nawet śmierci. Czesi byli zszokowani. Hotel natychmiast wynajął specjalistyczną firmę, która przeczyściła instalację.

Zobacz, jak dostać wejściówki na trening Czechów

Kilka dni temu w Monopolu, przy udziale czeskich specjalistów, przeprowadzono testy na obecność legionelli. Wypadły one negatywne. Mimo to Czesi czekali na decyzję sanepidu w tej sprawie. Ten stwierdził, że w hotelu nie ma już zagrożenia bakterią.

- Mamy gwarancje, że wszystko jest już w porządku. Nasze plany pozostają więc bez zmian. Do Wrocławia przyjeżdżamy w niedzielę i zatrzymamy się w hotelu Monopol - powiedział w rozmowie z portalem wroclaw.sport.pl Rudolf Repka, sekretarz generalny czeskiego związku piłkarskiego.

Reprezentacja Czech przyjedzie do Wrocławia 3 czerwca. W stolicy Dolnego Śląska rozegra wszystkie trzy mecze grupowe: 8 czerwca z Rosją, 12 czerwca z Grecją i 16 czerwca z Polską.

Zobacz, w jakich luksusach zamieszkają Czescy piłkarze na Euro [ZDJĘCIA]

Więcej o: