Włosi odwołują sparing. Przed Euro 2012 zagrają tylko jeden mecz towarzyski

We wtorek o godz. 20.45 kadra Cesare Prandellego miała zmierzyć się z Luksemburgiem. Do meczu jednak nie dojdzie, bo po porannym trzęsieniu ziemi służby muszą sprawdzić, czy na stadionie w Parmie można dalej rozgrywać spotkania.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Dziewięć dni po ostatnim kataklizmie Północne Włochy nawiedziły kolejne wstrząsy. Trzęsienie o sile 5,8 stopnia w skali Richtera szczególnie odczuwalne było w regionie Emilia-Romania, którego jednym z największych miast jest Parma, gdzie reprezentacja miała rozegrać sparing z Luksemburgiem. Lokalne władze w porozumieniu z włoską federacją piłkarską postanowiły odwołać spotkanie, bo odpowiednie służby nie zdążyłyby do wieczora sprawdzić, czy stan techniczny obiektu pozwala na rozgrywanie na nim meczów.

Pojedynek z Luksemburgiem miał być dopiero pierwszym sparingiem kadry kraju z Półwyspu Apenińskiego przed Euro 2012. W tej sytuacji jedynym sprawdzianem reprezentacji będzie piątkowy mecz towarzyski z Rosją w Zurychu.

Cztery dni później Włosi przylecą do Krakowa. Zamieszkają w wielickim hotelu Turówka , z którego będą dojeżdżać na treningi na stadion Cracovii. Pokazowe zajęcia dla fanów są zaplanowane na dzień przyjazdu do Polski.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Mario Balotelli liczy na spokój w Krakowie

Który z mieszkających w Krakowie piłkarzy zostanie gwiazdą Euro 2012?
Steven Gerrard (Anglia)
10%
248 głosów
Wayne Rooney (Anglia)
12%
296 głosów
Ashley Young (Anglia)
8%
209 głosów
Robin van Persie (Holandia)
18%
448 głosów
Arjen Robben (Holandia)
9%
221 głosów
Wesley Sneijder (Holandia)
8%
194 głosów
Mario Balotelli (Włochy)
7%
186 głosów
Gianluigi Buffon (Włochy)
8%
197 głosów
Antonio Cassano (Włochy)
9%
215 głosów
ktoś inny
11%
270 głosów
Więcej o: