Wykład o Oświęcimiu. "Głucha cisza" w ekipie Holendrów

Reprezentanci Holandii mają za sobą wykład na temat byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. - Muzeum zrobi na nas duże wrażenie - opowiada Huntelaar, który pasjonuje się tematyką wojenną.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Piłkarze Holandii spotkali się z Hermanem Pleij'em, emerytowanym profesorem, który wygłosił wykład na temat obozów koncentracyjnych w trakcie II Wojny Światowej. Jak donosi portal Smits News w sali "panowała głucha cisza", najbardziej przejęty był Huntelaar, który "z przejęciem zaciskał usta".

Zawodnik Schalke 04 interesuje się historią II Wojny Światowej. Przed rokiem odwiedził Westerbork, były obóz przejściowy dla ofiar nazizmu w Holandii, skąd odjeżdżały transporty więźniów do Auschwitz-Birkenau.

- To było interesujące doświadczenie, ale sądzę, że wizyta w muzeum w Oświęcimiu zrobi na mnie większe wrażenie. Profesor, który opowiadał nam o byłym obozie, stwierdził, że jest wzruszony za każdym razem, gdy mówi o tym. Podczas wizyty w Westerbork nie płakałem, ale czułem się mocno podminowany - stwierdził Huntelaar.

Holendrzy będą przygotowywać się do Euro 2012 w Krakowie (przylecą do stolicy Małopolski 4 czerwca) i wówczas odwiedzą muzeum w Oświęcimiu.

Dlaczego kibice w Krakowie powinni trzymać kciuki za reprezentację Holandii?

Więcej o: