Euro 2012. Reprezentacja Włoch w Krakowie będzie miała ścisłą ochronę

Jak podaje ?Repubblica? drużyna Cesare Prandellego przyleci do Polski razem z pięcioma ochroniarzami, którym w Krakowie mają pomagać specjalnie wydelegowani polscy policjanci. Wszystko po to, by kadra mogła w spokoju przygotowywać się do meczów.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Włosi do stolicy Małopolski przylecą we wtorek, 5 czerwca. Na lotnisku w Balicach mają wylądować o godz. 17.25. Półtorej godziny później wybiegną na płytę stadionu Cracovii, gdzie przeprowadzą otwarty trening dla kibiców. Dzień później pojadą do Auschwitz, a w planach mają także zobaczenie Wadowic i Wieliczki. O to, by w trakcie przejazdów nie byli niepokojeni przez fanów mają zadbać zabrani z ojczyzny ochroniarze.

Reprezentacji kraju z Półwyspu Apenińskiego bardzo zależało na tym, by w trakcie Euro 2012 zawodnicy mieli spokój. Dlatego na centrum pobytowe wybrali wielicki hotel Turówka, który ze wszystkich baz na turniej został najwyżej oceniony pod względem bezpieczeństwa.

Strażnicy mają izolować graczy nie tylko od zagorzałych kibiców, lecz także od natarczywych dziennikarzy. Niedawno Mario Balotelli - jeden z gwiazdorów kadry - mówił, że liczy na to, iż w Krakowie nie będą go nękać dziennikarze angielskich tabloidów (pisaliśmy o tym TUTAJ ).

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Słonica z krakowskiego ZOO wytypuje wyniki meczów Euro 2012. Pokonała papugę i osła

Która z mieszkających w Krakowie reprezentacji zajdzie najdalej na Euro 2012?
Anglia
19%
2089 głosów
Holandia
51%
5742 głosów
Włochy
18%
2051 głosów
żadna nie wyjdzie z grupy
12%
1358 głosów
Więcej o: