Euro 2012. Kontuzja wyklucza Garetha Barry'ego

Pomocnik reprezentacji Anglii i Manchesteru City, Gareth Barry, z powodu kontuzji nie zagra na Euro 2012. Zastąpi go Phil Jagielka z Evertonu.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Barry doznał urazu podczas sobotniego sparingu z Norwegią w Oslo (Anglia wygrała 1:0 po golu Ashley'a Younga). 31-latek naderwał mięsień brzucha, a badania wykazały, że nie zdąży wyleczyć się przed rozpoczęciem turnieju.

- Jestem bardzo rozczarowany stratą Garetha. Nie tylko znajdował się w wybranej przeze mnie 23-osobowej kadrze, ale był też ważnym elementem składu w kilku ostatnich latach. Wiem jak bardzo chciał wziąć udział w turnieju, ale jestem pewien, że po Euro też będzie miał okazję do gry w kadrze. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział selekcjoner Anglików, Roy Hodgson.

53-krotnego reprezentanta Anglii zastąpi środkowy obrońca Evertonu, Phil Jagielka. 29-latek zaliczył do tej pory 11 występów w kadrze. Nie jest to bezpośrednie zastępstwo - w obliczu powołania Jagielki można spodziewać się, że rola defensywnego pomocnika przypadnie uniwersalnemu Philowi Jonesowi z Manchesteru United.

We wtorek angielska kadra zbierze się w hotelu na północy Londynu, by rozpocząć przygotowania przed sobotnim sparingiem z Belgią na Wembley. 11 czerwca Wyspiarze rozpoczną Euro 2012 meczem przeciwko Francji. Pozostali grupowi rywale drużyny Hodgsona to Szwecja i Ukraina.

Sprawdź grupy i terminarz Euro 2012 ?

Więcej o: