Euro 2012. Trening Irlandczyków w Gdyni obejrzy 15 tys. ludzi, wejściówki rozeszły się w dwie godziny!

- Dystrybucję bezpłatnych wejściówek rozpoczęliśmy w poniedziałek o godz. 10, a po niewiele ponad dwóch godzinach już ich nie było. Chętni wciąż się pojawiają, ale zdziwieni odchodzą z kwitkiem - mówi trojmiasto.sport.pl dyrektor gdyńskiego stadionu Marek Łucyk.

POLECAMY - CZY XAVI, BUFFON I MODRIĆ PADNĄ NA WIDOK PGE ARENY? ZOBACZ GDZIE GRAJĄ U SIEBIE [ZDJĘCIA]

Podczas Euro 2012 Irlandczycy zamieszkają w Sopocie, ale będą trenować w Gdyni. Otwarty trening reprezentacji Irlandii zaplanowano na 5 czerwca na godz. 17, choć festyn dla kibiców z tej okazji rozpocznie się już o 14. Na pewno będzie tłoczno, bo wiadomo już, że trening Irlandczyków obejrzy komplet publiczności.

- Sami byliśmy zaskoczeni takim zainteresowaniem - zdradza Łucyk w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Dystrybucję rozpoczęliśmy o godz. 10, a po niewiele ponad dwóch godzinach już wejściówek nie było. Chętni wciąż się pojawiają, ale zdziwieni odchodzą z kwitkiem - dodał dyrektor.

Do wolnej dystrybucji skierowano pięć tysięcy wejściówek. Każdy mógł odebrać maksymalnie po cztery zaproszenia. Co z pozostałymi dziesięcioma tysiącami?

Trening którego z uczestników Euro 2012 zobaczyłbyś najchętniej? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? ?

- Pula była podzielona na trzy części. Pięć tysięcy zamówiła UEFA, z czego tysiąc przeznaczonych będzie dla kibiców z Irlandii. Kolejne pięć tysięcy przeznaczyliśmy dla grup zorganizowanych, czyli szkół, placówek publicznych, klubów sportowych itp. Ostatnia część trafiła do kas stadionu - tłumaczy Łucyk.

Co ciekawe, grupy zorganizowane złożyły zamówienia na ponad 20 tysięcy wejściówek, czyli więcej niż wynosi pojemność gdyńskiego stadionu. - Musieliśmy dokonać selekcji. Generalnie każdy chętny otrzymał wejściówki, tylko nie zawsze w takiej liczbie, jakiej chciał - tłumaczy dyrektor GOSiR.

Ci, którzy nie zdążyli z odbiorem wejściówek, nie stoją jednak na straconej pozycji. Może się okazać, że kibice z Irlandii nie odbiorą wszystkich wejściówek.

Trening zaplanowano bowiem na 5 czerwca, a Irlandia swój pierwszy mecz rozegra dopiero 10 czerwca (w Poznaniu z Chorwacją). Wielu kibiców przybędzie więc do Polski prawdopodobnie dopiero tuż przed meczem, a nie blisko tydzień wcześniej. Jeśli tak się stanie, to niewykorzystana pula trafi ponownie do kas gdyńskiego stadionu, skąd będzie można je odebrać w dzień treningu w godzinach porannych.

Jak zapewnia dyrektor Łucyk, wobec tak ogromnego zainteresowania treningiem Irlandczyków, podjęto też rozmowy o zorganizowaniu drugiego treningu otwartego dla kibiców. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przeciągu najbliższych dni.

ZOBACZ, W JAKICH WARUNKACH PODCZAS EURO 2012 IRLANDCZYCY ZAMIESZKAJĄ W SOPOCIE [ZDJĘCIA]

Więcej o: