Czesi zanim przyjadą do Wrocławia, podpisali nowy kontrakt z selekcjonerem

Trener reprezentacji Czech - Michal Bilek podpisał nową umowę z rodzimą federacją i drużynę narodową prowadzić ma do lata 2014 roku. Jego podopieczni będą rywalami Polaków na Euro 2012, a wszystkie trzy mecze grupowe rozegrają we Wrocławiu.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Miroslav Pelta, prezes Czeskiego Związku Piłki Nożnej (CMFS), powiedział: - Najgorszą rzeczą jest gra na przeczekanie. Jeśli ci się uda, to cię chcemy, jeśli nie, to możesz odejść. To jest złe. Jeśli komuś ufasz, to musisz mu to powiedzieć. To jest sygnał zaufania dla naszego trenera, zawodników i opinii publicznej.

Z kolei trener Bilek, którego drużyna pokonała w sobotnim meczu towarzyskim Izrael 2:1, dodał: - Stworzyliśmy razem zespół, który ma charakter i może osiągnąć coś wspaniałego, więc byłem zainteresowany kontynuacją. Cieszę się z nowego kontraktu.

Selekcjoner reprezentacji Czech jeszcze przed przyjazdem swojej drużyny do Wrocławia postanowił włączyć do kadry na Euro 2012 młodego pomocnika Viktorii Pilzno - Vladimira Daridę. 21 - letni zawodnik w składzie drużyny naszych południowych sąsiadów zastąpi Daniela Pudila.

W piątek, w ostatnim spotkaniu towarzyskim przed mistrzostwami Europy, Czesi zmierzą się w Pradze z Węgrami. Do Wrocławia zespół trenera Bilka przyjedzie 3 czerwca, a 8 czerwca, w pierwszym dniu mistrzostw zmierzy się z Rosjanami. Oprócz tego w trakcie turnieju Czesi na nowym Stadionie Miejskim zagrają z Grecją (12 czerwca) oraz Polską (16 czerwca)

Orest Lenczyk: Liczyłem, że poprowadzę Polskę na Euro 2012

Więcej o: