Dyrektor sportowy Wisły: Kibiców podróżujących z Krakowa do Charkowa czeka piekielna jazda

Podczas Euro 2012 kibice reprezentacji Holandii zamieszkają w Krakowie, gdzie będzie trenowała drużyna Berta van Marwijka. Na mecze kadry muszą jednak dojeżdżać do Charkowa. - Taka podróż to nie lada wyzwanie - przekonuje Stan Valckx, działacz Wisły.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Holender mieszka w Polsce od dwóch lat. W czerwcu najprawdopodobniej opuści stolicę Małopolski, bo kończy mu się umowa z klubem z ul. Reymonta. - Drogi w południowo-wschodniej części kraju i w północnej Ukrainie są straszne. Nie ma autostrad, a główne szosy są gorsze od bocznych ulic w Holandii. Trasę z ojczyzny do Krakowa pokonywałem w 10 godzin, ale to dopiero połowa dystansu, jaki trzeba pokonać. By dostać się do Charkowa potrzeba trzech dni - mówi Valckx w rozmowie z "Voetbal International".

Zdaniem dyrektora Wisły holenderscy kibice, którzy zdecydują się na to, by pojechać pociągiem lub polecieć samolotem, wcale nie będą mieli łatwiej. - W Polsce kolej nie jest państwowa tak, jak u nas. Na rynku działa 414 przewoźników, a to powoduje ogromny chaos - ironizuje Valckx. - Bezpośredniego połączenia lotniczego w ogóle nie ma. Myślę, że trzeba podróżować przez Turcję, a za wyprawę trzeba zapłacić naprawdę sporo pieniędzy. Lepiej już zostać w Krakowie, który jest naprawdę pięknym miastem.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Dlaczego kibice w Krakowie powinni trzymać kciuki za reprezentację Holandii?

Która z mieszkających w Krakowie reprezentacji zajdzie najdalej na Euro 2012?
Anglia
19%
2089 głosów
Holandia
51%
5742 głosów
Włochy
18%
2051 głosów
żadna nie wyjdzie z grupy
12%
1358 głosów
Więcej o: