Pierwszy mecz Polaków na Euro będzie można obejrzeć także na stadionie we Wrocławiu

Kibice, którzy mają bilety na rozgrywany 8 czerwca we Wrocławiu mecz Rosja-Czechy, będą mogli zobaczyć na Stadionie Miejskim także spotkanie otwierające mistrzostwa pomiędzy Polską i Grecją. UEFA zgodziła się, aby było ono transmitowane na dwóch telebimach zainstalowanych na wrocławskim stadionie.

Zobacz treningi z udziałem Petra Cecha i reprezentacji Czech

Mecz Polska - Grecja inaugurujący Euro 2012 rozpocznie się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie o godz. 18. Tego samego dnia o godz. 20.45 we Wrocławiu zmierzą się Rosjanie i Czesi. - Dostaliśmy sporo sygnałów, że taki układ jest dla posiadaczy biletów na wrocławski mecz niekorzystny. Bo żeby dotrzeć na Stadion Miejski, będą musieli mniej więcej po pierwszej połowie przerwać oglądanie w domach pierwszego spotkania Polaków z Grekami. UEFA zgodziła się jednak, aby było ono transmitowane na telebimach wrocławskiego stadionu - mówi Michał Janicki, wiceprezydent Wrocławia odpowiedzialny za przygotowania do turnieju.

Janicki zapowiada, że bramy Stadionu Miejskiego zostaną otwarte 8 czerwca o godz. 17.45, czynne będą także punktu gastronomiczne. - Kibice którzy mają bilety na mecz Rosja-Czechy będą mogli przyjechać wcześniej, zobaczą spotkanie inaugurujące turniej na telebimach i zostaną na stadionie - mówi Janicki.

Tak samo będzie 12 czerwca. Po rozgrywanym we Wrocławiu meczy Grecja-Czechy będzie można zostać na stadionie, aby obejrzeć spotkanie biało-czerwonych z Rosją.

We Wrocławiu budują stadion na Euro. Z wielkimi problemami

Więcej o: