Euro 2012. Włosi w Krakowie zgodnie z etyką. A jak nie, to kara

- Trzeba szanować każdego. Rywali na boisku oraz wszystkie inne osoby, które spotkamy w Polsce i na Ukrainie. Ustaliliśmy katalog zasad. Jeśli któryś z piłkarzy nie będzie ich przestrzegał, to wie jakie spotkają go konsekwencje - mówi we włoskich mediach Demetrio Albertini, wiceprezes federacji.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Podopieczni trenera Cesare Prandellego w ośrodku Coverciano przygotowują się do meczów Euro 2012. Oprócz zajęć piłkarze rozmawiają także z działaczami o tym, w jaki sposób powinni zachowywać się reprezentanci kraju. Zawodnicy przyjęli kodeks etyczny. - Każdy gracz powinien swoim zachowaniem udowadniać jak ważna jest przyjaźń i współdziałanie. Musi być wzorem dla młodzieży i swoim zachowaniem promować pokój i altruizm - przekonuje ojciec Massimiliano Gabricci, kapelan kadry.

Z piłkarzy, którzy znaleźli się w zespole największe problemy do tej pory sprawiał Mario Balotelli. Z powodu wybryków, jakich dopuszczał się grając w Manchesterze City, selekcjoner przez kilka miesięcy nie powoływał go na mecze reprezentacji.

Podczas mistrzostw Europy bazą pobytową Włochów będzie hotel Turówka w Wieliczce, z którego piłkarze będą dojeżdżać na treningi na stadion Cracovii.

WAGs przyjadą do Krakowa. Gdzie zamieszkają, ile wydadzą>>

Która z mieszkających w Krakowie reprezentacji zajdzie najdalej na Euro 2012?
Anglia
19%
2089 głosów
Holandia
51%
5742 głosów
Włochy
18%
2051 głosów
żadna nie wyjdzie z grupy
12%
1358 głosów
Więcej o: