Euro 2012. Trzech legionistów czeka na mecz z Łotwą

Przygotowująca się do Euro 2012 reprezentacja Polski zagra we wtorek spotkanie kontrolne z Łotwą (20.45). W austriackim Klagenfurcie, z legionistów, największe szanse na występ od pierwszej minuty ma Rafał Wolski, który - jak zdradza ?Przeglądowi Sportowemu? Franciszek Smuda - narzeka na ból przywodziciela.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Niemal pewne jest, że mecz na ławce rezerwowych rozpocznie Michał Kucharczyk. Snajper Legii może w reprezentacji pełnić funkcję skrzydłowego lub napastnika. Dopiero we wtorek na zgrupowanie dołączy Jakub Błaszczykowski. W tej sytuacji w pierwszym składzie może zagrać Rafał Wolski. Na przeszkodzie nie stanie nawet fakt, że legionista nie jest w pełni zdrowy.

Z kolei konkurent na lewą obronę Jakuba Wawrzyniaka - Sebastian Boenisch, z urazem zmagał się jeszcze nie tak dawno i teraz minuty spędzone na boisku są mu potrzebne do odzyskania formy. To może przesądzić, że zawodnik Werderu rozpocznie meczy z Łotyszami w wyjściowej jedenastce.

- Rafał narzeka na ból przywodziciela. Sebastian do niedawna walczył z kontuzją. Każdemu musimy dozować treningi - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Smuda .

Oprócz spotkania z Łotwą, Polacy zagrają przed Euro jeszcze dwa mecze kontrolne. Kolejnymi przeciwnikami biało-czerwonych będzie Słowacja i Andorra.

Zobacz wideo
Więcej o: