W Poznaniu można poznać smak zwycięstwa. Dosłownie

Wielki puchar - taki sam, jak dla zwycięzców Euro 2012, ale zrobiony z czekolady - będzie główną nagrodą turnieju Euroasmus and Friends Cup 2012, który w środę odbędzie się w Poznaniu.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Choć Poznań będzie gospodarzem mistrzostw Europy, o czekoladowy puchar powalczą studenci z rozmaitych zakątków świata. W turnieju wezmą udział drużyny Andory, Hiszpanii, Jamajki, Kamerunu, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji, zespół reprezentujący Środkową Azję oraz Międzynarodowa Reprezentacja Uniwersytetu Medycznego. Przed każdym meczem zostaną odegrane hymny narodowe, po zakończeniu ostatniego spotkania trzy najlepsze zespoły zostaną nagrodzone medalami, nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego piłkarza, bramkarza oraz na najciekawszy strój piłkarski. Kwestie doboru kostiumów organizatorzy pozostawili bowiem kreatywności samych zawodników. Najlepsi będą mogli dosłownie poznać smak zwycięstwa, pałaszując trofeum zrobione z czekolady. - Bardzo cieszymy się, że wspólnie z miastem możemy zorganizować taki turniej. W Poznaniu jest mnóstwo studentów zagranicznych, którzy tylko czekają na tak ciekawe inicjatywy - mówi Natalia Popiel, przewodnicząca Erasmus Student Network na poznańskim Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Turniej rozpocznie się w środę o godz. 10 na Orliku w Ośrodku Przywodnym Rataje na os. Piastowskim. Potrwa do wieczora, a potem uczestnicy i kibice mają się przenieść do klubu Czekolada przy ul. Wrocławskiej, gdzie ma się odbyć konsumpcja pucharu przez zwycięzców. Imprezę ma odwiedzić były reprezentant Polski i kapitan poznańskiego Lecha Bartosz Bosacki.

Polskie stadiony w grze Euro 2012. Zobacz, jak wyglądają!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.