Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

W najbliższą sobotę i niedzielę 12 i 13 maja odbędą się w Warszawie pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej zostaną rozegrane w weekend 12-13 maja na stadionie Legii Warszawa. To największe w Europie sportowe wydarzenie dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Swój przyjazd zapowiedziało 16 drużyn ze starego kontynentu. Na murawie stadioniu zmierzą się m.in. drużyny z Ukrainy, Francji, Szwajcarii, Rosji, Białorusi, Macedonii i Holandii.

W biało-czerwonych barwach wystąpi Reprezentacja Polski, wybrana podczas III Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka, które odbyły się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego, w Warszawie 28 kwietnia b.r. Organizatorzy Mistrzostw Europy zapraszają wszystkich, którzy chcą kibicować młodym sportowcom - wstęp na zawody jest wolny.

Zwieńczeniem Mistrzostw Europy będzie wielki niedzielny koncert charytatywny na warszawskim stadionie Syrenki (ul. Batorego 10, godz. 17:30). Wystąpi zespół Wilki oraz Kombii. Wstęp wolny. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na sprzęt sportowy dla dzieci z domów dziecka.

Organizatorem Mistrzostw jest Stowarzyszenie "Nadzieja na Euro", współorganizatorami są m.in. Urząd m. st. Warszawy i rządowy program "Razem Bezpieczniej" MSW.

Copyright © Agora SA