Euro 2012 Gdańsk. Dzisiaj UEFA przejmuje PGE Arenę. A raczej już... "Arenę Gdańsk"

Od dzisiaj głównym zarządcą PGE Areny Gdańsk będzie UEFA. Tym samym stadion będzie nosił nazwę Arena Gdańsk, a to tylko jedna z faz przygotowania obiektu do czerwcowych mistrzostw Europy.

POLECAMY - ARENY EURO 2016 WE FRANCJI PRZYĆMIĄ PGE ARENĘ I STADION NARODOWY? [ZDJĘCIA]

Już od dłuższego czasu gdański obiekt zmienia się, aby być przystosowanym do goszczenia najlepszych europejskich drużyn. Stara murawa została zastąpiona nową, z fasady stadionu zniknął napis PGE Arena, a przy obiekcie pojawił się wielki namiot oraz kilka kontenerów, które stanowią części centrum medialnego. Poza murawą zmienia się również wnętrze stadionu. Logotypy Lechii Gdańsk (która rozgrywa to swoje domowe mecze T-Mobile Ekstraklasy) oraz jej sponsorów zastąpiły plakietki UEFA i Euro 2012. W przebudowie jest także trybuna prasowa, która podczas mistrzostw musi pomieści 200 stolików.

Co brzmi lepiej, PGE Arena, czy Arena Gdańsk? oceń na Facebooku Trojmiasto.sport.pl! Plus jeden? ?

Podczas Euro 2012 na gdańskim obiekcie zostaną rozegrane mecze grupy C oraz jeden z ćwierćfinałów. Pierwsze starcie mistrzostw na Arenie Gdańsk odbędzie się 10 kwietnia, a w spotkaniu, które uznawane jest za rewanż za ćwierćfinał poprzednich mistrzostw Europy, zmierzą się Hiszpania i Włochy. Ci pierwsi swoje wszystkie mecze grupowe Euro 2012 rozegrają w Gdańsku. 14 czerwca mistrzowie świata i Europy zmierzą się z Irlandią, a 18 czerwca z Chorwacją. 22 czerwca kibice obejrzą w Gdańsku ćwierćfinał, w którym to zmierzą się zwycięzca grupy B (Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia) oraz drugi zespół z grupy A, gdzie znalazła się reprezentacja Polski (poza biało-czerwonymi zagrają tam także Grecja, Rosja i Czechy).

PGE ARENA GDAŃSK WZOREM DLA ŚWIATA?

Więcej o: