Pięć meczów Euro w Warszawie - który najciekawszy?

8 czerwca początek mistrzostw Europy w piłce nożnej, które rozpoczną się w Warszawie od meczu Polska - Grecja na Stadionie Narodowym. W sumie na tym obiekcie rozegrane zostanie pięć spotkań.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Polska zainauguruje mistrzostwa meczem z Grecją, który rozpocznie się 8 czerwca o 18. Drugi mecz grupy A, Rosja - Czechy, odbędzie się tego samego dnia we Wrocławiu - początek o 20.45.

Od meczu Polski z Grecją może zależeć cały turniej w wykonaniu biało-czerwonych. Niedoświadczona na wielkich imprezach reprezentacja Franciszka Smudy może dostać pozytywny impuls w razie wygranej lub podłamać się, jeśli mecz nie pójdzie po jej myśli.

Cztery dni po meczu z Grecją Polacy zagrają na Narodowym z Rosją. Spotkanie 12 czerwca rozpocznie się o 20.45. Po kolejnych czterech dniach Rosjanie zagrają na Narodowym z Grecją - spotkanie rozpocznie się o 20.45 i będzie rozgrywane równolegle ze spotkaniem Polska - Czechy we Wrocławiu.

W Warszawie odbędą się także dwa mecze fazy pucharowej - 21 czerwca Narodowy będzie gościł ćwierćfinał, w którym zagra pierwszy zespół grupy A (Polska, Grecja, Rosja, Czechy) z drugą drużyną grupy B (Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia).

28 czerwca rozegrane zostanie ostatnie spotkanie Euro na Narodowym, ale uczestników tego półfinału wytypować szalenie trudno. Finał mistrzostw odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Które z pięciu spotkań na Narodowym zapowiada się na najciekawsze? Wyczekiwany mecz otwarcia czy spotkania fazy pucharowej, które zdecydują o tym, kto i o jakie medale zagra?

Jaka nazwa dla Stadionu Narodowego? Propozycji jest wiele

Na który mecz w Warszawie czekasz najbardziej?
Więcej o: