Predator Lethal Zones - nowy, zabójczo niebezpieczny but adidas

adidas z dumą prezentuje najnowszy but z kultowej serii Predator - Predator Lethal Zones. Gwarantuje on perfekcyjną kontrolę nad piłką.

Predator Lethal Zones daje piłkarzowi cały arsenał możliwości dzięki pięciu Strefom Zagrożenia, które wkomponowano w but. Pierwsza strefa służy do dryblingu, druga pozwala na perfekcyjne przyjęcie. Trzecia odpowiada za siłę, celność i precyzję strzału. Dwie pozostałe strefy odpowiadają za podania: czwarta zwiększa ich długość i moc, a piąta poprawia ich precyzję. Pięć Stref Zagrożenia daje niebywały efekt maksymalnej kontroli nad piłką.

Pięć Stref Zagrożenia w Predator Lethal Zones wyprodukowano z gumy Super Light (SL) oraz pianki z efektem pamięci (Memory Foam 3D). Materiały te umożliwiają perfekcyjne panowanie nad piłką:

Drybling - Krótkie prążki szybko przyczepiają się do piłki i pozwalają lepiej kontrolować podanie Guma SL zwiększa przyczepność piłki podczas dryblingu.

Przyjęcie - Duża powierzchnia kontaktu na przedniej części buta ze specjalnym żebrowaniem tworzy efekt zassania, by zwiększyć kontrolę, amortyzację i przyjęcie piłki.

Zabójczy punkt - Większa powierzchnia w środkowej części buta pozwala uderzyć piłkę z większą rotacją i precyzją. Połączenie jej z trójwymiarowym kształtem sprawia, że stopa ma dłużej kontakt z piłką.

Przerzut - Trójwymiarowy kształt w przedniej części buta jest dostosowany do naturalnego kształtu stopy, by przerzucać piłkę na znacznie większy dystans. Moc łączy się z precyzją, a guma SL w zetknięciu z piłką pozwala zaskoczyć przeciwnika długim podaniem.

Podanie - Pianka na wewnętrznej części buta zapewnia stałą precyzję podań, a trójwymiarowy element z dużą powierzchnią styczną sprawia, że piłka dłużej dotyka buta, przez co podania są dokładniejsze.

Do produkcji Predator Lethal Zones użyto materiału HybridTouch, który jest kompozycją skóry i syntetyku. Daje on dużo większy komfort, stabilność oraz zmniejsza absorpcję wody. Zastosowanie go zapewnia najwyższą jakość gry niezależnie od pogody.

Predator Lethal Zones jest pierwszym butem z serii Predator zaopatrzonym w system miCoach. Technologia SPEED_CELL? pozwala na pomiar m.in. przebiegniętego dystansu, ilości sprintów oraz maksymalnej szybkości. Dane te można potem bezprzewodowo wysłać do komputera lub telefonu. Umożliwia to stałą kontrolę poszczególnych elementów gry oraz porównanie swoich wyników z innymi zawodnikami.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji SprintFrame (znanej z linii adizero f50) but jest lekki (225 g) i stabilny. Predator Lethal Zones jest również wyposażony w system Traxion 2.0, który zapewnia maksymalną przyczepność i prędkość podczas biegu.

- Po raz pierwszy w historii, zawodnik grający w butach Predator posiada pełną kontrolę nad piłką. Od wielu lat pracujemy zarówno z profesjonalistami jak i amatorami. Z Lethal Zone przenieśliśmy Predatora na zupełnie inny poziom - mówi Aubrey Dolan, product manager Predator Lethal Zones.

Nowy but testowali światowej sławy piłkarze, tacy jak Robin Van Persie (Arsenal), Xavi (Barcelona), Samir Nasri (Manchester City), Nani (Manchester United) i Angel Di Maria (Real Madryt). Zawodnicy Ci zadebiutują w butach Predator Lethal Zones na międzynarodowych boiskach piłkarskich w maju 2012r.

Nowe buty Predator Lethal Zones będzie można kupić od czerwca 2012 r. zarówno

w sklepach adidas jak i w specjalistycznych punktach sprzedaży na całym świecie. Buty dostępne będą w jednej, spójnej wersji kolorystycznej, w której wyróżniają się kolor błękitny, jaskrawoczerwony, granatowy i biały.

Więcej informacji na stronie - adidas.com/football  ?