adidas prezentuje: Predator Lethal Zones

adidas wprowadza na rynek Predator Lethal Zones. Nowy but zaprezentowano na wyjątkowym evencie z udziałem gwiazd - Edina Dżeko (Manchester City), Naniego oraz Toma Cleverly'ego (obaj Manchester United).

Specjalną prezentację zorganizowano, aby w praktyce pokazać możliwości Predator Lethal Zones . Topowi piłkarze rywalizując między sobą w specjalnych konkurencjach, sprawdzali możliwości pięciu Stref Zagrożenia.

Buty adidas Predator Lethal Zones

Pięć zabójczo niebezpiecznych wyzwań, z którymi zmagano się w Manchesterze:

Wodny drybling - Specjalnie zaprojektowany slalom z sekwencjami wodnymi posłużył przetestowaniu szybkości biegu podczas dryblingu.

Przyjęcie z powietrza - Test miał na celu sprawdzenie możliwości piłkarzy przy kontroli nad piłką na różnych wysokościach i przy różnej szybkości. Zawodnik musiał przejąć wyrzuconą w powietrze piłkę i natychmiast oddać strzał w kierunku dwóch specjalnie ustawionych bramek.

Zabójczy punkt w praktyce - Zadanie stworzono, by pokazać siłę oraz celność strzałów przy użyciu strefy sweet spot. Strefa ta zwiększa siłę uderzenia bez utraty jego precyzji. Zawodnik musiał uderzyć w pięć specjalnie ustawionych obiektów w różnych odległościach.

Siła przerzutu - Test służył sprawdzeniu siły podań. Zawodnik uderzał piłkę najmocniej jak tylko potrafił w specjalnie zaprojektowany pięciokąt, który mierzył i wyświetlał szybkość lotu piłki.

Precyzja podań - Zadanie miało na celu sprawdzenie maksymalnej precyzji podań. Zawodnik przy wykorzystaniu wstawki 3D w środkowej części buta musiał trafić w specjalne pięciokątne otwory.

- Byłem zaangażowany w proces tworzenia Predator Lethal Zones i bardzo mnie cieszy finalny efekt oraz możliwość testów pięciu różnych stref. Buty są lekkie, wygodne i pomagają mi kontrolować piłkę przy podaniach, uderzeniach oraz dryblingu - powiedział Nani.

 

- Po raz pierwszy w historii, zawodnik grający w butach Predator posiada pełną kontrolę nad piłką. Od wielu lat pracujemy zarówno z profesjonalistami jak i amatorami. Z Lethal Zone przenieśliśmy Predatora na zupełnie inny poziom - dodawał Aubrey Dolan, product manager Predator Lethal Zones - Nowy but testowali już wcześniej światowej sławy piłkarze, tacy jak Robin Van Persie (Arsenal), Xavi (Barcelona), Samir Nasri (Manchester City), Nani (Manchester United) i Angel Di Maria (Real Madryt). Zawodnicy ci zadebiutują w butach Predator Lethal Zones na międzynarodowych boiskach piłkarskich w maju 2012r.

-Jeśli chcesz być najlepszy, musisz być wszechstronny. Umożliwią Ci to nowe Predator Lethal Zones . Pięć stref umiejscowiono tam, gdzie but najczęściej styka się z piłką. Strefy zaprojektowane są w celu maksymalnego zwiększenia precyzji, siły oraz kontroli nad piłką. adidas zaprojektował nowy but z serii Predator opierając się na ocenie mojej, oraz moich kolegów z boiska. To wspaniałe, że adidas liczy się z naszym zdaniem, ponieważ to my wiemy najlepiej, czego potrzebujemy na boisku. Reszta to już ich wiedza - mówi Robin Van Persie.

Do produkcji Predator Lethal Zones użyto materiału HybridTouch , który jest kompozycją skóry i syntetyku. Daje on dużo większy komfort, stabilność oraz zmniejsza absorpcję wody. Zastosowanie go zapewnia najwyższą jakość gry niezależnie od pogody.

Predator Lethal Zones jest pierwszym butem z serii Predator zaopatrzonym w system miCoach. Technologia SPEED_CELL? pozwala na pomiar m.in. przebiegniętego dystansu, ilości sprintów oraz maksymalnej szybkości. Dane te można potem bezprzewodowo wysłać do komputera lub telefonu. Umożliwia to stałą kontrolę poszczególnych elementów gry oraz porównanie swoich wyników z innymi zawodnikami.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji Sprint Frame (znanej z linii adizero f50) but jest lekki (225 g) i stabilny. Predator Lethal Zones jest również wyposażony w system Traxion 2.0 , który zapewnia maksymalną przyczepność i prędkość biegu.

Nowe buty Predator Lethal Zones będzie można kupić od czerwca 2012 r. zarówno w sklepach adidas jak i w specjalistycznych punktach sprzedaży na całym świecie. Buty dostępne będą w jednej, spójnej wersji kolorystycznej, w której wyróżniają się kolor błękitny, jaskrawoczerwony, granatowy i biały.

Więcej informacji na stronie - adidas.com/football ?