Czerkawski strzelił pierwszego polskiego gola na Narodowym, ale polscy celebryci przegrali z ukraińskimi

W Wielkim Meczu Gwiazd Obu Narodów, który w niedzielę oglądało na Stadionie Narodowym ponad 20 tys. kibiców, Ukraina pokonała Polskę 3:1. Dochód z imprezy zostanie przekazany na Dom Dziecka nr 1 w Warszawie oraz podobną placówkę w Kijowie.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

20 tys. osób na trybunach uznano za wypełniony stadion, bo organizatorzy nie planowali sprzedawać biletów na wszystkie miejsca, których na Narodowym jest ponad 50 tys. - Ten mecz był dla nas wymarzonym, bo wiemy, że za chwilę są mistrzostwa, ponieważ mamy w Warszawie piękny stadion, a także dlatego, że dwa nasze narody są tak blisko, a tak mało się znają - mówiła organizator meczu Weronika Marczuk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy.

Polscy i ukraińscy celebryci potraktowali mecz poważnie, ale to goście byli dużo lepsi. Już w 12. minucie, po błędzie aktora Rafała Mroczka, pokonali polskiego bramkarza, którym był uczestnik m.in. mundialu w 2002 roku Radosław Majdan.

Krótki moment radości ponad 20 tysięcy kibiców miał miejsce w 33. minucie - ze środka pola wybiegającemu na wolne pole Czerkawskiemu świetnie podał raper Liber, a były hokeista NHL z zimną krwią wymanewrował bramkarza i strzelił gola. Był to pierwszy gol strzelony przez Polaka na Narodowym, choć w oficjalnych statystykach zapewne nie zostanie zapisany.

Następne gole strzelili jednak Ukraińcy, w których zespole dobrze grał m.in. były reprezentant tego kraju Sergej Nagorniak.

Po zakończeniu spotkania rozegrano jeszcze dodatkowy konkurs rzutów karnych, który także wygrali goście. W pięciu seriach polscy celebryci nie strzelili ani jednego gola, ukraińscy do siatki trafili raz.

W spotkaniu, poza wymienionymi Czerkawskim, Majdanem czy Mroczkiem grali m.in. Piotr Kraśko, Przemek Cypryański, Mezo czy Marcin Dobrociński. W ukraińskim zespole wystąpili mniej znani w Polsce, ale popularni u sąsiadów Serhij Kłymentjew, Oleg Karamazow czy Aleksander Borysenko.

Wielki Mecz Gwiazd Obu Narodów był trzecim piłkarskim spotkaniem na Stadionie Narodowym. 29 lutego w towarzyskim meczu Polska zremisowała bezbramkowo z Portugalią, 17 kwietnia, także w sparingu, Legia przegrała 0:2 z Sevillą. 8 czerwca na tym obiekcie Polska zagra w meczu otwarcia Euro z Grecją.

Tak Mroczek, Maserak i Dorociński grali na Narodowym. A gola strzelił Czerkawski! [GALERIA]

Więcej o: