Wojskowy most stanął koło... stadionu w Poznaniu

Żołnierze z II Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego zbudowali tymczasowy most za drugą trybuną poznańskiego Stadionu Miejskiego. Stalowo-drewniana przeprawa ma prawie 40 metrów długości i jezdnię o szerokości 4,20 m.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Po co wojskowy most na stadionie? Obiekt przy ul. Bułgarskiej znajduje się tuż obok Fortu VIII, jednego z 18 fortów artyleryjskich rozmieszczonych wokół Poznania. Między trybuną a fosą fortu jest miejsce na zaledwie kilkumetrowej szerokości drogę, w której często tworzą się zatory z kibiców wchodzących na mecz bądź opuszczających stadion.

UEFA zażyczyła sobie, by na czas mistrzostw ta droga była szersza. Wobec faktu, że nie sposób zasypać fosy zabytkowego fortu, pomysłem na poradzenie sobie z tym problemem jest przerzucenie nad nią mostu. Żołnierze z Inowrocławia zbudowali go w dwa dni.

Podczas meczów ligowych, których na stadionie od momentu otwarcia rozegrano prawie 60, takie dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne. Po Euro 2012 most może zostać ponownie wykorzystany przy organizacji meczów np. w europejskich pucharach.

Więcej o: