Messi, Ronaldo i inne gwiazdy na wrocławskiej wystawie o historii europejskiego futbolu

Koszulki z oryginalnymi podpisami Messiego, Cristiano Ronaldo, Beckhama, liczne pamiątki, nagrania wideo o historii futbolu można będzie od jutra obejrzeć na specjalnej wystawie - ?Only a game?

Ekspozycja jest własnością UEFA i obejmuje liczne pamiątek, eksponaty, jak również historyczne nagrań wideo i prezentacje. Całość przedstawiana jest w nowoczesnej, multimedialnej formie.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Ekspozycja we Wrocławiu będzie obejmować ponad 100 przedmiotów związanych z piłką nożną w Europie. W tym miedzy innymi udostępnione przez Narodowe Muzeum Piłki Nożnej w Manchesterze oryginalne podpisane koszulki takich piłkarzy jak: Wayne Rooney, Cesc Fabregas, Sir Bobby Charlton, Kaká, Steven Gerrard, Iker Casillas, Leo Messi (FC Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madryt), David Beckham; Petr Czech; Zinedine Zidane;

Na wystawie będzie można również zobaczyć podpisane koszulki Robetra Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka oraz przekazane przez Firmę Nike oryginalne koszulki reprezentacji Polski i wiele innych eksponatów.

Poza tym dostępne będą: biblioteka (5 wielkich zdjęć na płótnie, komputery, książki, magazyny i gry planszowe), kącik gier (mini boisko piłkarskie, gra telewizyjna X-BOX), galeria portretów, gry interaktywne i quizy, sala kinowa, ściana wideo z kilkunastoma plazmowymi telewizorami i systemem nagłośnienia.

Ponadto w części wystawy we Wrocławiu zostanie zaaranżowana galeria poświęcona piłce nożnej w stolicy Dolnego Śląska. Zobaczymy sylwetki dziewcząt i chłopców trenujących we wrocławskich klubach oraz wybrane postaci z WKS Śląska Wrocław. WKS przekazał również piłki i koszulki z podpisami piłkarzy Śląska.

Specjalna gablota zostanie poświęcona przygotowaniom naszego miasta do organizacji UEFA EURO 2012. Znajdą się tam pamiątki z okresu budowy stadionu, kampanii promocyjnych oraz pierwszych imprez organizowanych na nowym Stadionie Miejskim.

Pierwotna wersja Wystawy "Only a game?" została stworzona w 2007 r. przez UEFA. Dotychczas wystawa odbywała się w Brukseli od maja do sierpnia 2007 r., w Liverpoolu od października 2008 r. do kwietnia 2009 r., w Stambule od stycznia do kwietnia 2010 r. Od stycznia 2011 wystawa była prezentowana w Turku w Finlandii i ze względu na duże zainteresowanie pierwotnie planowany okres ekspozycji został przedłużony do kwietnia 2012 r.

W trakcie trwania wrocławskiej wystawy i Mistrzostw zostanie zorganizowana konferencja przeciwko rasizmowi. Głównym gościem będzie Lilian Thuram - były francuski obrońca, który ostatnio grał w FC Barcelona. Zaproszeni zostaną goście z Polski i zagranicy.

Wystawa mieści się w Muzeum Współczesne we Wrocław na pl. Strzegomskim 2a. Czynna będzie od 28 kwietnia 2012 r. do 2 lipca 2012 r.

Solorz spłaca miliardy kredytu i chce zawiesić finansowanie Śląska