Lech Poznań operatorem stadionu przy Bułgarskiej w czasie Euro 2012

Konsorcjum Lecha Poznań i zależnej od niego spółki Marcelin Management zostało wybrane przez UEFA na operatora Stadionu Miejskiego w Poznaniu w czasie Euro 2012. Stadion, którym teraz na co dzień zarządza Marcelin Management wspólnie z POSIR, zostanie przekazany UEFA na ponad miesiąc - od 11 maja do 22 czerwca. W tym czasie niektórzy pracownicy Lecha - w tym trenerzy - będą pracowali we Wronkach.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Wśród funkcji, za które będzie odpowiadał operator są między innymi: ochrona, praca stewardów, zabezpieczenie medyczne, obsługa techniczna, zapewnienie usług teleinformatycznych oraz sprzątanie i gospodarka śmieciami. - Bycie operatorem stadionu, na którym będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy, to dla nas nowe wyzwanie. Powołaliśmy grupy projektowe, które będą odpowiedzialne za poszczególne obszary funkcjonowania stadionu podczas mistrzostw. Wymogi stawiane przez UEFA są bardzo konkretne, a standard usług jaki musimy zagwarantować niezwykle wysoki - mówi prezes Marcelin Management Bogdan Gleinert.

Dla konsorcjum porozumienie będzie się wiązało również z możliwością dostępu pracowników Lecha i Marcelin Management do części pomieszczeń, z których na co dzień korzystają. Biura znajdujące się na parterze I trybuny zostaną na czas mistrzostw w pełni przejęte przez UEFA. Te na I piętrze pozostaną jednak w większości do dyspozycji klubu. Dział sportu oraz sztab szkoleniowy przeniesie się na czas Euro 2012 do należących do klubu obiektów we Wronkach.

Polskie stadiony w grze Euro 2012. Zobacz, jak wyglądają!

Więcej o: