Mini Euro Cup 2012: Piłkarski turniej dzieci na wrocławskim pl. Solnym

Piłkarski Turniej Mini Euro Cup dla dzieci zostanie rozegrany na wrocławskim placu Solnym 4 i 5 maja.

W turnieju zagrają reprezentacje dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, wyłonione w fazie wstępnych eliminacji prowadzonych w osiedlach i gminach. Drużyny wystąpią w sześcioosobowych składach złożonych z czterech chłopców oraz dwóch dziewczynek.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

W turnieju wzorem prawdziwego Euro 2012 wystąpi szesnaście zespołów-reprezentacji. Zespoły będą rywalizować na specjalnym boisku do piłki ulicznej, otoczonym siatką. Wokół murawy zainstalowane zostaną bandy.

System rozgrywek opiera się na tych samych regułach co Euro 2012: 16 zespołów podzielonych jest na cztery grupy. Każdy zespół gra trzy mecze grupowe, dwa najlepsze zespoły przechodzą do fazy play-off. Natomiast reprezentacje, które zajmą w grupie odpowiednio 3. i 4. miejsce, kończą swój udział w turnieju.

W fazie play-off o tym kto przejdzie dalej zadecyduje jeden mecz pomiędzy drużynami, które będą rozlosowane według turniejowej drabinki (grupa A gra z grupą B, a grupa C z grupą D). Każdy mecz trwa 10 minut. Zawodnicy grają bez bramkarza według zasady: "kto bliżej ten broni". Za przekleństwa, uderzenia, oplucia oraz niesportowe zachowanie grozi wykluczenie z zawodów oraz zdyskwalifikowanie zawodnika z całego turnieju.

Turniej rozpocznie się od prezentacji prawdziwego Pucharu Europy, o który będą walczyć reprezentacje podczas Euro 2012. Podczas Turnieju Mini Euro na uczestników czeka wiele atrakcji nie tylko sportowych. Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV wraz z trenerami osiedlowymi przygotowują gry i zabawy dla wszystkich uczestników, którzy tego dnia przyjdą na wrocławski Rynek.

Dziś w siedzibie prezydenta Wrocławia odbędzie się oficjalne losowanie nazw państw dla poszczególnych drużyn. Organizatorami turnieju są Biuro Sportu, Turystki i Rekreacji Urzędu Miejskiego, Biuro Euro 2012, Szkolny Związek Sportowy oraz "Gazeta Wyborcza Wrocław".

Solorz spłaca miliardy kredytu i chce zawiesić finansowanie Śląska

Więcej o: