Zobacz, jak milionerzy obejrzą mecze Euro 2012 [FOTO]

Są jeszcze miejsca na mecze Euro 2012 we Wrocławiu, ale głównie w ekskluzywnych lożach. Za ich wynajęcie trzeba zapłacić nawet 60 tys. euro. - Emocji w warunkach luksusu nie da się wycenić - mówi Robert Korzeniowski, doradca UEFA

We Wrocławiu podczas Euro 2012 rozegrane zostaną trzy mecze: Czechy - Rosja, Grecja - Czechy oraz Polska - Czechy. UEFA sprzedaje jeszcze loże na te spotkania w ekskluzywnej ofercie platynowej oraz złotej.

Wynajęcie loży w ramach oferty Club Prestige Platinium to spory wydatek. Jedna loża ma od 12 do 26 miejsc. Za każde trzeba zapłacić 2250 euro. Ale nie można kupić jednego czy kilku miejsc, należy wynająć całą lożę. Przy 26-osobowej loży daje to prawie 60 tys. euro za jeden mecz mistrzostw.

- To oferta dla bogatych klientów, dlatego zapewniamy wyjątkową prywatność. Ale równocześnie oferujemy wielkie emocje w luksusowych warunkach. A emocje, które przeżywa się podczas takiej imprezy, trudno wycenić - zaznacza Robert Korzeniowski, były mistrz olimpijski w chodzie, dziś doradca UEFA w zakresie marketingu pakietów korporacyjnych Hospitality.

Miejsce w loży gwarantuje m.in. koktajl powitalny już na trzy godziny przed meczem, wybór doskonałych win i alkoholi wysokoprocentowych wysokiej klasy, catering przed meczem, w trakcie i po jego zakończeniu. Poza tym przewidziany jest ekskluzywny upominek. Do każdej loży przypisana jest specjalna obsługa kelnerska oraz hostessy.

Robert Korzeniowski o Club Prestige na UEFA EURO 2012

Na wrocławskim stadionie jest 30 lóż. Najwięcej wolnych (12) pozostało na mecz Grecja - Czechy. Poza tym pięć lóż można wynająć na spotkanie Polska - Czechy. Tylko jedna wolna pozostała na pojedynek Rosja - Czechy.

Korzeniowski: - Grecja przeżywa kryzys finansowy, ale czekamy, aż Grecy bardziej zainteresują się naszą ofertą.

Co będzie, jeśli nadal nie znajdą się chętni na tę ofertę? - Cena pakietu nie będzie obniżana. Wcześniej ofertę Club Prestige Platinium sprzedawaliśmy na trzy mecze grupowe, teraz można sobie wybrać i wynająć lożę tylko na jedno spotkanie - podkreśla Korzeniowski.

Na początku marca jedną z dwóch najdroższych lóż, położoną na trybunie wschodniej wrocławskiego stadionu, wynajął rosyjski miliarder Roman Abramowicz. Ekskluzywny salon ma powierzchnię 80 metrów kwadratowych i może pomieścić 24 osoby. Miliarder wynajął lożę na wszystkie trzy mecze grupowe we Wrocławiu. Zapłacił prawie 125 tys. euro.

Korzeniowski wyliczał, że ekskluzywne loże najlepiej sprzedają się na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie do wynajęcia było 65 lóż. Pozostało tylko 5 proc. wolnych miejsc. Pod tym względem na drugim miejscu jest Wrocław. Najsłabiej loże w ofercie Club Prestige Platinium sprzedają się w Poznaniu. W sumie najwięcej ekskluzywnych pakietów na wszystkie mecze Euro 2012 wykupili Polacy, Rosjanie, Ukraińcy oraz Niemcy.

Prezydent Władimir Putin przyleci do Wrocławia na mecz Euro!

Poza ofertą platynową we Wrocławiu można jeszcze wykupić tzw. pakiet Club Prestige Gold. Jedno miejsce kosztuje 1450 euro, minimalnie można wynająć dwa miejsca. Na mecze wrocławskie do kupienia pozostało jeszcze 150 pakietów gold. Tu oferowany jest dostęp do Biznes Clubu spełniającego równocześnie rolę baru i restauracji. We Wrocławiu miejsca gold sprzedawały się rewelacyjnie. Już przed losowaniem grup wynajęto aż 80 proc. tych miejsc.

Poza ekskluzywnymi lożami na stadionie podczas Euro 2012 powstaną specjalne strefy UEFA. Tam mecze obejrzą goście specjalni: prezydent danego kraju, premier, czy prezydent UEFA Michael Platini. Miejsca do strefy VIP nie można sobie kupić, tam trzeba być zaproszonym przez UEFA. We Wrocławiu taka strefa utworzona zostanie pomiędzy lożami na zachodniej trybunie. Zajmie powierzchnię około 500 metrów kwadratowych ze specjalnym balkonem, z centralnym widokiem na boisko.

Przez trzy tygodnie trwania Euro 2012 na wszystkich ośmiu stadionach goście w lożach zjedzą 400 tys. sztuk krewetek, 28 tys. kg wołowiny, 200 tys. sztuk truskawek, zużyją 12 tys. litrów oliwy. Na ich przyjęcie potrzebnych będzie 2 tys. stołów i 16 tys. krzeseł.

Rosyjski miliarder wykupił najdroższą lożę na wrocławskim stadionie

Więcej o: