Euro 2012. Selekcjoner reprezentacji Anglii w środę odwiedzi Kraków

W środę pod Wawel przyleci m.in. Stuart Pearce. Tymczasowy selekcjoner reprezentacji Anglii ma sprawdzić, jak przebiegają prace na stadionie Hutnika. Ostatnie szczegóły pobytu w Krakowie dopinają też Włosi.

Co Kraków zyska na Euro 2012? Sprawdź na krakow.sport.pl ?

Brytyjska delegacja zostanie w Krakowie do piątku. Spośród reprezentacji, które wybrały Kraków jako bazę pobytową podczas Euro 2012, Anglicy najczęściej wizytują Kraków - przylatują mniej więcej raz w tygodniu. To zrozumiałe, bo stadion Hutnika, na którym będą trenować, wciąż jest w przebudowie.

Niemal wszystko przygotowane jest za to pod wizytę Holendrów, którzy najrzadziej przylatują pod Wawel (będą trenować na stadionie Wisły). Nieco częściej robią to Włosi, którzy oprócz tego że zamieszkają w hotelu Turówka w Wieliczce, to zarezerwowali dwa obiekty (Cracovii i Górnika Wieliczka) i szukają lokalizacji do stworzenia specjalnego miasteczka, w którym organizowane będą konferencje dla dziennikarzy i spotkania z kibicami. Według informacji "Gazety" będzie to Centrum Kultury Rotunda i położony obok Klub Studencki Żaczek.

Z kolei w poniedziałek w Krakowie ma obradować sejmowa podkomisja ds. Euro 2012.

Euro 2012. Angielskie tabloidy straszą piłkarzy hejnałem

Więcej o: