Napastnik reprezentacji Włoch nie zagra na Euro 2012

Kibice w Krakowie nie będą mieli szansy, by zobaczyć Giuseppe Rossiego. Piłkarz Villareal na piątkowym treningu uszkodził więzadło krzyżowe i nie wystąpi w czerwcowym turnieju.

Więcej o Euro 2012 w Krakowie na krakow.sport.pl

Napastnikowi odnowiła się kontuzja, której doznał w październiku 2011 roku w meczu z Realem Madryt. Od tamtego spotkania nie pojawił się na boisku. Dwa tygodnie temu wrócił do treningów z zespołem, ale teraz będzie musiał poddać się kolejnej operacji. Lekarze szacują, że Rossi wróci na boisko w połowie października.

25-letni zawodnik w reprezentacji Włoch rozegrał 27 meczów i strzelił sześć goli. Debiutował cztery lata temu w pojedynku z Bułgarią (0:0). W 2009 roku zdobył pierwszą bramkę w towarzyskim spotkaniu z Irlandią Północną (3:0). Przed mistrzostwami świata w RPA znalazł się w grupie 28 piłkarzy wstępnie powołanych na turniej, ale ostatecznie nie pojechał do Afryki. Od kiedy selekcjonerem został Cesare Prandelli był jednak podstawowym graczem kadry. W niektórych spotkaniach szkoleniowiec powierzał mu nawet funkcję kapitana.

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna

Nie ma Euro 2012 w Krakowie? Miasto i tak zarobi

Więcej o: