Legia zagra towarzysko z Sevillą. Mecz dla stadionu czy dla kibiców?

Pierwszy mecz w Polsce pod dachem, pierwsza ewentualna bramka i pierwsza polska drużyna klubowa na Stadionie Narodowym, futbol hiszpański na żywo, losowanie biletów na Euro, a wreszcie sam stadion - takie atrakcje mają przyciągnąć kibiców we wtorek na Stadion Narodowy na mecz towarzyski Legii z Sevillą. Tylko czy dla kibica będzie to warte 45 złotych?

Facebook Warszawa.sport.pl. Czy już nas polubiłeś?"

Narodowe Centrum Sportu, które jest organizatorem meczu, nie ukrywa, że musi przed Euro zorganizować na Stadionie Narodowym drugi mecz testowy. W pierwszym meczu w lutym tego roku reprezentacja Polski grała z Portugalią. Wtedy mecz obejrzało ponad 50 tys. widzów. Jak będzie we wtorek? Do tej pory na mecz towarzyski Legii z Sevillą sprzedano kilka tysięcy biletów. Kibice narzekają, że ceny wejściówek są wysokie. Najtańszy bilet kosztuje 45 złotych (miejsca za bramkami), najdroższy 400 (w Biznes Klubie).

- Ceny biletów są atrakcyjne, ponieważ zaczynają się od 45 złotych. Przygotowaliśmy też specjalną ofertę dla kibiców Legii. Ci, którzy posiadają kartę kibica, mogą kupić bilety za 25 złotych - powiedział prezes Narodowego Centrum Sportu Robert Wojtaś. - Na tym meczu będzie sporo atrakcji, przede wszystkim drużyny. Nieczęsto możemy oglądać futbol hiszpański w Polsce. Mam nadzieję, że w końcu też padnie ta pierwsza bramka na Stadionie Narodowym. Poza tym sam stadion jest atrakcją, wielu kibiców będzie chciało zobaczyć obiekt przed mistrzostwami Europy - zachwalał mecz Wojtaś. Prezes podkreślił, że będzie to pierwszy mecz w Polsce rozegrany przy rozłożonym dachu, a wśród kibiców rozlosowane zostaną trzy podwójne bilety nas mecze Euro 2012. Czy takie atrakcje wystarczą, aby na stadion ściągnąć tłumy?

Legia i Sevilla w najsilniejszych składach?

Według prezesa NCS-u obie drużyny mają w kontraktach zapis, że przez 45 minut muszą wystawić najsilniejszy skład. Może to być trudne, ponieważ zaledwie dzień wcześniej Sevilla gra mecz w lidze hiszpańskiej, a trener Legii nie będzie chciał ryzykować kontuzji przed najważniejszymi meczami w końcówce sezonu.

- Po 45 spotkaniach, które rozegraliśmy w tym sezonie są pewne kłopoty zdrowotne. Nie mogę zadeklarować po nazwisku kto wystąpi, ale zagrają wszyscy dostępni zawodnicy - zapewnił prezes Legii Paweł Kosmala. Według niego termin meczu z Sevilla został starannie dobrany. - To jest akurat jeden z nielicznych tygodni, kiedy nie mamy w środku tygodnia meczu. Zwykle jest tak, kiedy takiego meczu nie ma, to trener organizuje sparing lub wewnętrzną grę na "pełny gaz". Drużyna nie odpoczywa w trakcie sezonu, tylko rozgrywa regularnie mecze i ramach takiego cyklu treningowego mecz w środku tygodnia jest w pełni uzasadniony z widzenia szkoleniowego i prowadzenia drużyny - twierdzi Kosmala.

Mecz bez złych emocji

UEFA, jako organizator Euro 2012, przejmie Stadion Narodowy 11 maja. Dlatego NCS musi zorganizować drugi test na obiekcie przed tym terminem. Już wiadomo, że podczas wtorkowego meczu nie będzie działał dodatkowy system łączności dla służb zewnętrznych, w tym policji. - Prace nad tym systemem wciąż trwają. Zgodnie z kontraktem ma być gotowy pod koniec kwietnia lub na początku maja - zapewnił Robert Wojtaś. Prezes NCS-u zapowiedział też, że na Euro UEFA przywiezie swój system łączności, zupełnie niezależny od systemu działającego na stadionie i systemu policji. Wtorkowy mecz będzie okazją do przetestowania między innymi systemu akredytacji, tzw. kołowrotów, czyli bramek wpuszczających kibiców na stadion i systemu nagłośnienia. Sprawdzone zostanie też działanie służb informacyjnych i porządkowych.

Organizatorzy zapewniają, że to nie będzie mecz podwyższonego ryzyka, jak w przypadku planowanego Superpucharu pomiędzy Wisłą a Legią, który ostatecznie na Stadionie Narodowym nie został rozegrany. - Mecz towarzyski we wtorek nie powinien powodować złych emocji na trybunach. Zakładamy, że na mecz wybierze się niewielu fanów Sevilli, kibice Legii będą mieli duże pole do popisu, żeby w sposób bardzo atrakcyjny dopingować swoich piłkarzy i zawodników gości. I to jest ta podstawowa różnica - wyjaśnił prezes NCS-u, dlaczego nie było problemu z uzyskaniem zgody policji na ten mecz.

Początek meczu Legia - FC Sevilla we wtorek 17 kwietnia o godz. 18. Bilety można kupić na stronie kupbilet.pl.

Czy pójdziesz na mecz Legii z Sevillą?

Czy masz zamiar pójść na mecz Legia - Sevilla na Narodowym?
Więcej o: