Pitbull, wielki telebim, piwo. Kibicowanie bez biletu też jest fajne

Nie masz biletu. Nic straconego. Atmosferę Euro 2012 poczujesz w przygotowywanej przez miasto oficjalnej Fun Zonie. Znajdzie się w niej miejsce dla 30 tys. kibiców.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Główną atrakcją Strefy Kibica, oprócz telebimu o pow. 100 m kw. i transmisji meczów, mają być koncerty światowych gwiazd. Bo Strefa Kibica to wraz ze stadionem najważniejsze miejsce na mapie miast gospodarzy.

Gdańska Fan Zona, tak jak w pozostałych miastach, będzie działać od 7 czerwca do 1 lipca. Jej funkcjonowanie można podzielić na dwie części: dni meczowe oraz pozostałe dni.

W dniach, w których w Gdańsku będą mecze Euro, Strefa Kibica, która znajdzie się na Placu Zebrań Ludowych, będzie otwierana o godz. 15. Przed pierwszym meczem na scenie odbywać się będą wydarzenia kulturalne promujące miasto i region. Wtedy też występować będą młode zespoły muzyczne z Pomorza. Od godz. 18 transmitowane będą spotkania, po których zakończeniu - ok. godz. 23 - rozpoczynać się będą koncerty. Będą one darmowe, a wystąpią znane polskie i zagraniczne gwiazdy, jednak nie te z górnej półki.

Znane nazwiska mają się pojawić w Strefie Kibica w dniach pozameczowych. Już wiadomo, że 7 czerwca, w przededniu mistrzostw, wystąpi amerykański raper Pitbull. Z kolei 25 czerwca zagra niemiecki DJ ATB. Oprócz tego mają się odbyć jeszcze co najmniej dwa duże biletowane koncerty. Wiadomo, że wejście na nie kosztować będzie 60, 85 i 125 zł.

Jesteś kibicem z Trójmiasta? - dołącz do nas na Fejsie i bądź na bieżąco! ?

Od strony technicznej Fan Zona będzie podzielona na kilka stref. Najbardziej ekskluzywną będzie Strefa Prestige. Na gości czekać będą w niej specjalne pomieszczenia w kształcie piłek z doskonałym widokiem na główny plac i telebim. Wstęp do niej kosztować będzie 800 zł, a goście będą mieli zapewniony pełen catering oraz dostęp do artystów występujących na scenie. Dla tych, którzy nie będą chcieli wydawać aż takich pieniędzy, a jednocześnie nie lubią tłumów, będzie Strefa Komfort, do której wstęp będzie kosztował 80 zł. Znajdzie się w niej zadaszona trybuna, a goście otrzymają kupony na jedzenie i picie.

Każdy będzie mógł za to oglądać mecze z centralnego placu strefy. Do tego w Fan Zonie znajdzie się także ogólnodostępna część sportowa z boiskami m.in. do piłki nożnej czy siatkówki. Ma powstać także plaża i stanowiska oficjalnych sponsorów turnieju. Strefa gastronomiczna ma być podzielona na dwie części. W jednej będzie standardowe menu, jak karkówka, kiełbaski itp. Z kolei w drugiej będą sprzedawane potrawy regionalne.

Nie zabraknie też piwa. Zgodnie z przepisami Ustawy o organizacji imprez masowych będzie ono miało do 3,5 proc. alkoholu.

W Fan Zonie powstanie też centrum medialne z 50 stanowiskami dla dziennikarzy, punkty medyczne oraz zaplecze sanitarne. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie 300 ochroniarzy, a do dyspozycji gości będzie 30 wolontariuszy. Stanie tam też multimedialna redakcja "Gazety".

POLSKIE STADIONY NA EURO 2012 NAJPIĘKNIEJSZE? ZOBACZ JAKIE CACKA POWSTAJĄ W TEJ CHWILI W EUROPIE! [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.